• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ar aš knarkiu? Knarkimas ir jo priežastys

Autorius: Natalija Korotajeva, gydytoja otolaringologė, Perfectlady.ru
2010-10-11 11:46:00

Ar aš knarkiu? Knarkimas ir jo priežastys
Jupiterimages nuotr.
Knarkia daugybė žmonių, nepriklausomai nuo amžiaus ir lyties. Bet dažniausiai knarkti pradedama sulaukus brandaus amžiaus. Kiek komiškų situacijų, susijusių su knarkimu, aprašyta literatūros kūriniuose! Šį apmaudų efektą, atsirandantį miegant, daugelis suvokia kaip nesusipratimą, tačiau būtent knarkimas gali būti rimtų organizmo veiklos sutrikimų požymis.

Knarkimas nepaiso amžiaus cenzo

Knarkti gali ir vaikai, net visai maži, pavyzdžiui, vos keleto mėnesių naujagimiai. Priežasčių gali būti daug, bet labiausiai tikėtina – gleivių susikaupimas vaiko nosyje, atsiradęs nuo peršalimo. Nevertėtų pamiršti ir adenoidų (limfoidinio audinio, esančio nosiaryklėje, paprastai savaime išnykstančio sulaukus 16 metų). Kad išsiaiškintumėte vaiko knarkimo priežastį, pasikonsultuokite su gydytoju.

Knarkia ir jauni žmonės. Viena dažniausių jų knarkimo priežasčių – ūmus kvėpavimo takų susirgimas. Uždegimo apimta nosies gleivinė paburksta, kvėpavimo takų spindis sumažėja, atsiranda lengvas kniurksėjimas arba knarkimas. Pradėjus gydyti nosiaryklę toks knarkimas praeina.

Dar viena knarkimo priežastis jauname amžiuje gali būti miegojimo poza – knarkti pradedama gulint ant nugaros, giliojo miego fazėje. Nepaisant to, kad gulint tokioje pozoje minkštojo gomurio ir liežuvio raumenys stengiasi palaikyti kvėpavimo takus atvirus, giliojo miego fazėje, atsipalaidavus visam kūnui, jie taip pat suglemba ir... pasigirsta knarkimas.

Kuo vyresnis žmogus, tuo didesnė tikimybė, kad jis knarkia. Su amžiumi minkštojo gomurio ir liežuvio raumenys nusilpsta. Jie jau negali ilgai išlaikyti reikiamo kvėpavimo takų spindžio. Įkvepiant dalis minkštojo gomurio pradeda vibruoti, atsiranda charakteringas garsas, kuris ir vadinamas knarkimu.

Knarkimo priežastys

Viršsvoris taip pat skatina knarkimą, net jei žmogus visai jaunas, o pagyvenusiems knarkimo tikimybę apskritai ženkliai padidina. Padaugėjus riebalų sankaupų ant kaklo spaudžiami kvėpavimo takai, sumažėja jų spindis. Atsiranda knarkimas. Gali pasireikšti net apnėja (vieno ar keleto kvėpavimo judesių dingimas). Formuojasi uždaras ratas, kadangi knarkimas ir apnėja dar labiau skatina nutukimą (stingant deguonies kvėpavimo metu sulėtėja medžiagų apykaitos procesas organizme).

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus