• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Druskininkuose – sveikatos mėnuo cukrinio diabeto prevencijai
Autorius: gyd. Dangira Meškelevičiūtė-Babenskienė
2012-06-05 15:51:00

Š. m. birželio mėnesį druskininkiečiai ir kurorto svečiai kviečiami pasitikrinti sveikatos. Visą birželį cukrin io diabeto prevencijai skirtoje akcijoje galima nemokamai pasimatuoti cukrinio dia beto rizikai įvertinti svarbią kūno sudėtį (kūno masės indeksą, riebalų ir raumenų santykį, vidinių kūno riebalų kiekį, rekomenduojamą dienos kalorijų kiekį), pasimatuoti kraujospūdį, atlikti gliukozės (cukraus) kiekio kraujyje ir kitus tyrimus, pasikonsul tuoti su gydytoju. Prevencijos akciją organizuoja Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacija, iniciatyvą palaiko Druskininkų miesto diabeto klubas „Agaja“ ir Druskininkų kurorto savivaldybė. Sveikatą pasitikrinti galima „Vivamedica“ kraujo t yrimų kabinete (Čiurlionio g. 65, Druskininkai)


Visame pasaulyje vis daugiau žmonių serga cukriniu diabetu. Pasak Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidentės, gydytojos Dangiros Meškelevičiūtės-Babenskienės, dėl neryškių pradinių ligos simptomų cukrinis diabetas yra diagnozuojamas pavėluotai, dažniausiai praėjus 6-9 m etams nuo susirgimo pradžios. „Per vėlai nustatytas ir negydytas cukrinis diabetas sukelia daug sunkių komplikacijų: inkstų funkcijos nepakankamą, širdies ir kraujagyslių ligas, insultą, galūnių amputacijas, aklumą . Kiekvienas žmogus net nieko neįtardamas ir gerai besijaudamas gali sirgti cukriniu diabetu, todėl labai svarbu laiku pasitikrinti“, - įspėja gydytoja D. Meškelevičiūtė-Babenskienė.


Druskininkų miesto diabeto klubo „Atgaja“ vadovė Jelena Šimonienė pastebi, kad neretai cukrinis diabetas diagnozuojamas gydant kurią nors kitą ligą, kuri yra cukrinio diabeto pasekmė. „Labai blogai, kad žmonės neina tikrintis sveikatos profilaktiškai, o kai kreipiasi su aiškiais diabeto požymiais ar komplikacijomis, būna blogai. Kasmet Druskininkuose diagnozuotų cukrinio diabeto atvejų skaičius didėja ir dalis jų – per įvairias prevencijos akcijas išaiškinti atvejai“, - teigia J. Šimonienė.


Druskininkų savivaldybės vicemerė Kristina Miškinienė teigia, kad kurortas daug dėmesio skiria ne tik aktyviam laisvalaikiui, bet ir sveikatinimui. „Druskininkai – žalias miestas. Čia vienam miesto gyventojui tenka net 2,1 ha miško. Pušynuose įsikūręs kurortas atvykstančius svečius pasitinka grynu oru, švara, išpuoselėta aplinka ir ramybe. Sveiko gyvenimo būdo populiarinimui, aktyviam laisvalaikiui bei sveikatinimui kurorte skiriamas ypatingas dėmesys. Gyvenimo pilnatvė tiesiogiai susijusi su žmogaus sveikata ir jo savijauta, todėl tokie preven ciniai renginiai yra itin reikalingi bei naudingi", - pastebi vicemerė K. Miškinienė .


Susirgti cukriniu diabetu rizika didėja tiems asmenims, kurie turi padidėjusį kūno svorį. D. Meškelevičiūtės-Babenskienės teigimu, n utukimas yra vienas svarbiausių cukrinio diabeto rizikos veiksnių . „Mokslininkai įrodė, kad nutukę asmenys net iki 80 kartų dažniau serga cukriniu diabetu nei turintys rekomenduojamą kūno masės indeksą. Mažas fizinis aktyvumas, padidėjęs kraujospūdis, kasos ir endokrininės ligos, medžiagų apykaitos organizme sutrikimai ir žalingi įpročiai taip pat didina riziką susirgti cukriniu diabetu“, - teigia gydytoja.


Svarbiausias sveikatos mėnesio Druskininkuose tikslas – laiku įvertinti padidėjusią riziką susirgti cukriniu diabetu ir įspėti žmogų apie ligos pavojų, paskatinti mažinti rizikos susirgti veiksnius. Šiam tikslui birželio mėn. „Vivamedica“ kraujo tyrimų kabinete (Čiurlionio g. 65, Druskininkai) nemokamai atliekami kūno sudėties (KMI, vidinių kūno riebalų, raumenų ir riebalų santykis) ir kraujospūdžio matavimai, yra galimybė atlikti gliukozės (cukraus) kiekio kraujyje ir kitus tyrimus, pasikonsultuoti su gydytoja. 

Praėjusiais metais Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos iniciatyva Druskininkuose vyko sveikatos mėnuo „Apsaugo širdį“, kurio metu buvo nemokamai atliekamas bendrojo cholesterolio tyrimas, matuojamas kraujospūdis ir širdies ritmas, teikiamos gydytojo konsultacijos. Galimybe pasitikrinti sveikatos tuomet susidomėjo apie 300 druskininkiečių ir kurorto svečių .
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus