• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Gripo epidemija: kaip jai pasiruošti ir nepainioti gripo su peršalimu?

Autorius: Eli.lt
2016-02-05 17:42:00

Gripo epidemija: kaip jai pasiruošti ir nepainioti gripo su peršalimu?
Atšilus orams pradėjo itin sparčiai daugėti susirgimų ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir gripu. Ligų plitimo tempui greitėjant, gripo epidemija paskelbta jau penkiolikoje savivaldybių, todėl šiuo metu ypač svarbu iš menkiausių požymių gebėti nustatyti ligos pradžią ir imtis atitinkamų veiksmų.

Gripo epidemija paskelbta Alytuje, Druskininkuose, Visagine, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose ir Klaipėdoje bei Ukmergės, Jurbarko, Lazdijų, Klaipėdos, Alytaus, Telšių, Kretingos ir Varėnos rajonuose . Praėjusią savaitę bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis (ŪVKTI) rodiklis buvo 124,28 atvejų dešimčiai tūkstančių gyventojų. Lietuvoje iš dešimties apskričių septyniose sergamumo rodiklis viršijo 100 atv./10 tūkst. gyventojų. Pasak specialistų, šie skaičiai gali dar išaugti.

Pasak mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkės Justinos Sargūnaitės, vienas pagrindinių peršalimų ligų ir plintančių virusų kaltininkų – įsitikinimas, jog vos nutirpus sniegui prasideda pavasaris: tuomet megztiniai bei šalikai paliekami namie, atlapojami paltai ir vaikštinėjama nepaisant šlampančių kojų. Deja, tai prisideda prie tikimybės susirgti, nes po žiemos imuninė sistema būna nusilpusi, o žmonių gausios susibūrimų vietos grasina įvairiais virusais – taip pat ir gripu.

Vaistininkės teigimu, pastaruoju metu itin daug žmonių bando ligą ignoruoti, nenutraukdami kasdienių darbų, o į vaistinę užsuka jau rimtai sirgdami, kai, tuo tarpu, derėtų gulėti lovoje. Tokiais atvejais sveikatai kyla rimta grėsmė.

„Tiek gripo, tiek peršalimo atvejais reikėtų privalomai laikytis lovos režimo, kad nei vienas susirgimas neįgautų pačių blogiausių formų. Gripas gali užklupti labai staigiai, o peršalimą galime pažinti jau iš pirmųjų simptomų: slogos, čiaudulio, gerklės perštėjimo ir apėmusio silpnumo. Nors šie simptomai būdingi abiem ligoms, pagrindinis skirtumas yra temperatūra: peršalus karščiavimo nejusti arba jis yra nežymus, o esant gripui, kūno temperatūra pakyla mažiausiai iki +38 ºC,“ – sakė J. Sargūnaitė.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus