• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

9 dažniausios dantų ir burnos problemos  1 

Autorius: Eli.lt
2014-02-28 12:34:00

Dantų skausmas ir problemos tikrai nemalonus ir rimtas dalykas. Visi norime būti sveiki, turėti gražią šypseną ir gražius dantis. Kad taip ir būtų būtina kasdienė, tinkama dantų priežiūra, sveikas maistas ir periodiškas apsilankymas pas odontologą. Domėjimasis sveikatos problemomis ir kaip apsisaugoti nuo to, taip pat padeda būti sveikam ir turėti gražius dantis. Tad pakalbėkime apie dažniausias dantų problemas.1. Negraži šypsena. Tai dažniausiai susiję su netaisyklinga dantų forma, nudilusiais dantimis ar pan. Šiuolaikinė medicina siūlo tokias išeitis, kaip estetinis dantų plombavimas.

2. Opos. Nemalonus jausmas, tačiau jei jis trunka vos dvi ar tris savaites, nerimauti nėra ko. O jei opos negyja gerokai ilgiau, verta labiau susirūpinti, kreiptis į specialistus. Įprastai opos gali atsirasti ir tiesiog valgant ypač karštą maistą, nusideginus karštais skysčiais.

3. Prarasti dantys. Kartais dantis praranda net ir reguliariai pas odontologą besilankantieji ir tinkamai dantis prižiūrintys žmonės - nukritus, patekus į avariją ar kito nelaimingo atsitikimo metu galima netekti vieno ar kelių dantų. Gera išeitis ta, kad šiuo laikinė medicina siūlo išeitį. Dantų implantai Vilniuje – gydymo metodas, kai prarasti dantys atstatomi dirbtinių dantų technologija.

4. Blogas burnos kvapas. Blogas dantų kvapas vadinamas halitoze. Jį lemia išgedę dantys, maisto likučiai, tad būtina reguliariai valyti dantis, naudoti dantų siūlą ir skalavimo skystį.

5. Periodontitas. Ši problema dažnu atveju susijusi su insultu ir širdies priepoliu. Dėl šios ligos taip pat yra prarandami dantys ir tuomet jau reikalingi dantų protezai arba dantų implantacijos gydymas.

6. Burnos vėžys. Kraupi liga, o statistika šią ligą įterpia į dažniausiai pasitaikančias pasaulyje. Mat kasmet burnos vėžiu suserga apie 300 000 gyventojų pasaulyje.

7. Ėduonis. Ši problema atsiranda dėl maisto likučių, kurie lieka tarp dantų. Tai ypač dažna liga. Norėdami išvengti šios problemos turime tinkamai ir reguliariai valytis dantis, naudoti tarpdančių siūlą bei skalavimo skystį.

8. Dantų jautrumo problema. Ši problema dažniausiai atsiranda dėl saldumynų arba šilto – šalto maisto vienu metu. Itin jautrius dantis turintiems verta rinktis specialią, jautriems dantims pritaikytą dantų pastą.

9. Erozija. Dantų erozija sukelia tokius nemalonius simptomus, kaip dantų silpnėjmas ir net skilimas. Tinkama burnos higiena leidžia išvengti šių problemų.


Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
ji
2014-03-01 20:34:12
galetumet parasyti apie tai, kaip kovoti su blogu burnos kvapu, kaip ji panaikinti