• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Atostogos be mėnesinių – misija įmanoma!

Autorius: Narvskaja.spb.ru
2012-05-28 11:18:00

Kaip nukelti mėnesines progestinais?

Gestageniniai preparatai paprastai vartojami norint pailginti ciklą. Juos pradedama gerti likus 14 dienų iki numatomų mėnesinių. Mažiausiai – likus 5 dienoms iki numatomos naujo ciklo pradžios. Kursas baigiamas tada, kada turėjo baigtis numatytosios mėnesinės, ir po 1-3 dienų jos prasideda. Jei norite pasinaudoti šiuo metodu, prieš tai būtina pasikonsultuoti su gydytoju. Mėnesinių ciklas reguliuojamas išskirtinai tik prižiūrint gydytojui!

Visų pirma gydytojas patikrins, ar nėra kraujo krešumo problemų, ar sveika jūsų širdis, kraujagyslės, kepenys. Tai ypač svarbu jei moteris vyresnė nei 35 metai ir rūko – tai pagrindiniai trombų susidarymo rizikos faktoriai.

Esama daugiau nei 200 rūšių oralinių kontraceptikų, hormonų dozės jose skirtingos. Jei vartosite juos netaisyklingai, kontraceptinis efektas sumažės. O svarbiausia – manipuliacijos mėnesinių ciklu turėtų vykti tik itin retais, išskirtiniais atvejais, jos jokiu būdu neturėtų tapti dažnai naudojama priemone.

Ar veikia liaudiškos priemonės?

Didelės dozės vitamino C, petražolių nuoviras, citrinos pusryčiams, pietums ir vakarienei – visa tai gana populiarios liaudiškos priemonės norint atitinkamai sureguliuoti ciklą. Vienoms šie metodai pasiteisina, kitoms – ne.

Vitaminas C stiprina kraujagyslių sieneles ir gali šiek tiek sumažinti kraujingų išskyrų. Tačiau tam nereikėtų ryti po 20 tablečių kasdien – užteks ir mažesnių dozių.

Nei citrinų, nei petražolių nuoviro poveikis atidedant mėnesines nėra nei tirtas, nei įrodytas. Akivaizdu tik viena: ir petražolėse, ir citrinose vitamino C tikrai gausu. Ir jei nesiskundžiate skrandžio veiklos sutrikimais, išmėginti šiuos metodus pakankamai saugu.

O jei mėnesinės vis dėlto prasidėjo?

Ar galima mėnesinių metu maudytis jūroje įsidėjus tamponą? Tiesą sakant, medikai to nerekomenduoja. Bent jau pirmosiomis mėnesinių dienomis – tada gimdos kaklelis atsivėręs, gimdos gleivinė neapsaugota. Lytiniu keliu plintančių infekcijų dėl maudynių nepasigausite, tačiau užsikrėsti bakterinėmis infekcijomis visai paprasta. Su tamponais geriau maudytis tik tada, kai mėnesinės beveik pasibaigę.

BuvęsPuslapis 2 iš 2
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus