• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Dažniausiai lietuviams alergiją sukelia pienas ir javai

Autorius: Nat8ralios medicinos centras
2009-09-22 13:56:00

Dažniausiai lietuviams alergiją sukelia pienas ir javai
Rugsėjo 21 dieną natūralios medicinos centre “Gera sveikata” susirinko kelių šalių medikai ir pacientai, kad pašnekėtų opia šių dienų tema – alergija maistui. Gydytojo alergologo, klinikinio imunologo Aleksejaus Popovičiaus pranešimo pasiklausyti atvyko Estijos, Ukrainos ir Vokietijos medikai. Maždaug metų trukmės patirtį dirbant su alergijų maistui diagnostika pristatė ir Lietuvos medikė Marija Dudnik.

Pusmečio trukmės pasveikimo istorijos

26 – erių Sniežana Abramovienė prieš pusantrų metų susidūrė su labai psichologiškai sunkiu moteriai susirgimu – jos veidas buvo nusėtas pūlingais spuogais. Metus laiko Sniežana bandė įvairius būdus, naikinančius spuogus, tačiau norimo efekto nesulaukė. Moteris prisipažįsta, kad ją buvo apėmusios labai niūrios mintys, ji vengė viešumos, nebuvo linkusi susitikti su žmonėmis. Nors iki bėrimų veide ji dirbo darbą, kuriame tekdavo daug bendrauti ir jai teikė džiaugsmą bendravimas su žmonėmis.
„Jau buvau visai praradusi viltį atgauti gražią odą. Kai pamačiau reklaminį skelbimą apie kraujo testą, kuris leidžia įvertinti žmogaus ir kai kurių maisto produktų reakciją, pagalvojau, kad tai paskutinis mano šansas susigrąžinti normalią išvaizdą ir nuotaiką. Jau po kelių mėnesių aplinkiniai atkreipė dėmesį į gerėjančią mano išvaizdą, o aš nustebau, kai daugelis rūbų man tapo laisvi,“ – patenkinta šypsosi Sniežana.
Ketvirto kurso studentė Sandra Jakštaitė prieš keletą metų pastebėjo, kad jos oda tapo labai sausa. Mergina kasdien naudojo daug kremo, tačiau nemalonus tempimo jausmas nesiliovė. Priešingai, jos oda darėsi vis jautresnė, ją degino, perštėjo, ji pasidengdavo pleiskanomis, nuolat niežėjo. Merginos tėvai nusprendė sužinoti tikslią diagnozę, tad Sandrai teko varstyti medikų kabinetų duris.
Diagnozė buvo įvardinta – atopinis dermatitas. „Kartais man net skaudėdavo miegoti, nes oda liesdavosi prie patalynės ir ji buvo man per šiurkšti. Vartojau daugybę tepalų, tačiau pagerėdavo tik kuriam laikui. Kai tėveliai pasiūlė atlikti kažkokį kraujo testą, pagalvojau, kad turiu sutikti, nes jie stengiasi ir nori man padėti. Pati gi mažai tikėjau, kad man kas pagelbės. Ėmiau lankytis nurodytų man mitybos rekomendacijų ir po kurio laiko odos būklė ėmė gerėti. Dabar esu be galo laiminga, nes manęs nekamuoja niežulys ir skausmas,“ – sako Sandra.

2 psl.
Puslapis 1 iš 5Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus