• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Gegužė - geros klausos mėnesis

2009-05-14 00:00:00

Gegužė - geros klausos mėnesis
"Audiomedika" info.

„Audiomedikos“ specialistai gegužės mėnesį mini kaip GEROS KLAUSOS MĖNESĮ ir klausos sutrikimų turinčius žmones konsultuoja nemokamai.

„Pasaulyje yra įvairių tradicijų ir iniciatyvų. Norėtume, kad gegužės mėnuo Lietuvoje taptų GEROS KLAUSOS MĖNESIU, nes esame įsitikinę, kad Lietuvoje klausos problemoms skiriama per mažai dėmesio. Dažnai atsitinka taip, kad klausa susirūpinama ir imama gydytis tik tuomet, kai liga gerokai pažengusi“, - sako gydytoja otorinoloringologė Rita Tarasevičiūtė. Ilgametė medikės patirtis byloja, kad klausos sutrikimo problemų sprendimą, visiškai skirtingai nuo regėjimo problemų, žmonės linkę atidėlioti. Anot gydytojas, neretai pasitaiko ir tokių atvejų, kad atskirai gyvenantys vyresni žmonės patys ilgai neįtaria apie vis gilėjantį kurtumą, kuris juos dar labiau izoliuoja ir daro dar vienišesniais. 


Europoje atlikti tyrimai byloja, jog klausos sutrikimų priežasčių yra daug. Tik 4,4 proc. žmonių klausos netenka nuo pat gimimo, 33,7 proc. - dėl tam tikros rūšies triukšmo, 28 proc. - dėl amžiaus, ir 17,1 proc. - dėl infekcijos ar susižeidimo.


„Klausos silpnėjimas dėl natūralių senėjimo procesų vystosi lėtai, per keletą metų. Dažnas atvejis, kai vyresnis žmogus net pykteli: „Ko čia visi šaukia, aš juk nesu kurčias“. Ir tik vėliau iš tiesų suvokiama, kad reikia skubiai susirūpinti sveikata“, - sako „Audiomedikos“ vadovas, klausos protezavimo specialistas Mindaugas Jonaitis.


Klausos sutrikimais skundžiasi ne tik vyresni žmonės, šios problemos labai „jaunėja“, daugumai žmonių klausos aštrumo problema pasireiškia pačiame jėgų žydėjime. Štai amerikiečiai skelbia, kad vienas iš šešių klausa besiskundžiančių žmonių yra 41-59 metų, o vienas iš keturiolikos – 29-40metų amžiaus. Deja, kol kas tik vienas iš keturių amerikiečių kaip nors bando spręsti iškilusias klausos problemas. Anot M. Jonaičio, situacija Lietuvoje yra dar liūdnesnė, nes savo sveikata žmones mažai rūpinasi, o silpnėjančios klausos dažniausiai net gėdijasi, todėl kiek įmanoma ilgiau stengiasi tai nuslėpti: atsuka į kalbėtoją labiau girdinčią ausį, atidžiai žiūri į lūpas ir pan.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus