• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Sveikatos receptai iš Tolimųjų Rytų

Autorius: Laura B., mama.lt
2010-07-20 15:00:00

Sveikatos receptai iš Tolimųjų Rytų
Jupiterimages.com nuotr.

Sunegalavote? Neskubėkite griebtis tabletės! Kartais praverčia paprasti, bet tikrai veiksmingi patarimai. O juos dosniai dalina Tolimųjų Rytų išmintis. Daugelio nemalonumų ir skausmų pavyks išvengti pasitelkus į pagalbą šimtmečių tradicijas turintį Azijos gydymo meną.

NERVINGUMAS. Nuolat kamuoja jaudulys, miego sutrikimai, dažnai muša prakaitas, viskas krinta iš rankų, persekioja nesėkmės, vargina panikos priepuoliai.

Kas jums yra? Toks nervingumas paprastai reiškia, kad nusilpo jūsų nervų sistema, veikiausiai pastaruoju metu išgyvenate daug stresų, vargina problemos ir rūpesčiai.

Vaistas iš Azijos: kvėpavimo pratimai.

Ramus, sąmoningas, gilus įkvėpimas (kūnas prisipildo gyvybės energijos) ir iškvėpimas nuramina sielą. Susikoncentravus į kvėpavimą bent trumpam pamirštami visi rūpesčiai ir nerimas. Be to, giliai kvėpuojant sulėtėja pulsas ir kraujo spaudimas.
 
Patogiai atsigulkite. Lėtai pro nosį įkvėpkite orą – kad jaustumėte, kaip jo prisipildo kūnas, iki pat pilvo apačios. Trumpam sulaikykite kvėpavimą, kol nepajusite kylančio diskomforto. Tada lėtai iškvėpkite per burną. Kiek išeina sulaikykite kvėpavimą ir vėl lėtai per nosį įkvėpkite. Kvėpavimo pratimą kartokite ne trumpiau nei 5 minutes. Kartokite kaskart, kai tik pajusite vėl užplūstant stresą ir susijaudinimą, mažiausiai 5-10 kartų per dieną.

NUGAROS SKAUSMAI. Kryžkaulio srityje dažnai jaučiate buką pulsuojantį skausmą arba pratisą ilgai besitęsiantį maudimą.

Kas jums yra? Tikėtina, kad tavo nugaros raumenys išvargo ilgai būdami vienoje nepatogioje padėtyje. Toks skausmas gali atsirasti nuo per ilgo stovėjimo, sėdėjimo, netinkamos miegojimo pozos, kai viena nugaros dalis apkrauta labiau nei kita. Mūsų stuburui, jo sąnariams ir raumenims reikia pusiausvyros.
 
Vaistas iš Azijos: inkstų srities masažas.
Šie pratimai padės ne tik geriau tekėti energijai ties inkstais ir pusiauju, bet ir atpalaiduos įsitempusius raumenis kryžkaulio srityje, kai šioje vietoje ims gamintis daugiau šilumos.
 
Atsisėskite, uždėkite abi rankas ant juosmens, abipus stuburo, minutę glostykite tvirtais judesiais aukštyn-žemyn, vis smarkiau spustelint nykščių pagalvėlėmis. Jei jaučiate nugaros skausmą, masažuokite šią sritį bent 3 kartus per dieną, vėliau, kai skausmų nebejausite, profilaktiškai masažą atlikite 1 kartą per dieną.

MIEGO SUTRIKIMAI. Nors jaučiate nuovargį, jums sunku užmigti, dažnai prabundate naktį, negalite pailsėti.

Kas jums yra? Galima numanyti, jog pastaruoju metu jaučiate padidėjusią nervinę įtampą, nuolat persidirbate, jus kamuoja stresas ir rūpesčiai. Jei tokia nemiga kamuoja tik vieną dieną, jos priežastis gali būti netinkama mityba – gal prieš naktį prisivalgėte sunkiai virškinamo maisto arba išgėrėte alkoholio.

Vaistas iš Azijos: pėdų akupresūra.

Vieno svarbiausių akupunktūros taškų pėdoje masažas nuramins ir harmonizuos visą energetinę sistemą. Atsisėskite ant kėdės. Užkelkite viena koją ant kitos taip, kad pėdą patogiai pasiektumėte rankomis. Suraskite vidurio pėdos tašką, tiesiai po pirštų pagalvėlėmis. Stipriai paspauskite jį ir įspaudus patrinkite. Tada atleiskite, palaukite keletą sekundžių. Pakartokite tai 12 kartų, ir galite vėl pamėginti užmigti. Saldžių sapnų!

DANTIES SKAUSMAS. Pajutote pulsuojantį arba pratisą skausmą žandikaulio srityje. Arba aiškiai jaučiate, kad skauda būtent dantį. Skausmas gali paaštrėti užvalgius ko nors šalto arba saldaus.

Kas jums yra? Veikiausiai tai – ėduonis. Taip pat gali būti dantenų arba dantų šaknų uždegimas.

Vaistas iš Azijos: skausmo taško akupresūra

Tai nepakeis apsilankymo pas odontologą, tačiau tikrai gali tam kartui numalšinti skausmą ir padės apsieiti be tabletės. Atpalaiduokite tą ranką, kurioje pusėje jaučiate skausmą. Ištieskite pirštus taip, kad smilius ir nykštys sudarytų V raidę. Kitos rankos smiliumi pirštu ir nykščiu suspauskite tašką maždaug 3-4 cm žemiau odos klostės, jungiančios šiuos du pirštus. Tai vienas stipriausių energetinių taškų. Spustelkite jį 12 kartų, kartokite šį masažą keletą kartų per dieną.
 

 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus