• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Joga ar pilatesas: ką rinktis?

Autorius: Grozioklubas.lt, freedigitalphotos.net
2014-02-21 10:00:00

Joga ar pilatesas: ką rinktis?
jopga ar pilatesas?
 Šios fizinio kūno lavinimo sritys yra labai populiarios. Ir dažnai susiduriama su problema, ką rinktis. Ir viena, ir kita naudinga mūsų organizmui. Geriausiai būtų pabandyti ir jogą, ir pilatesą, o tik tada nuspręsti, kas jums yra geriausiai. Tačiau jei neturite galimybių to padaryti ar norite sužinoti šiek tiek daugiau, palyginkite šias dvi sritis.

Ideologija

Joga. Jos šaknys kyla iš Rytų. Pasekėjai vadina jogą kelione į savo vidinį pasaulį. Dvasinė sfera susilygina su fizine. Joga moko atsipalaiduoti ir medituoti – kas labai svarbu mūsų skubančiame ir išprotėjusiame pasaulyje. Užsiėmimų metu mokomasi kvėpuoti ir išlikti ramiems, atmesti bet kokį nerimą ir nepasitikėjimą savimi, įveikti bet kokias kliūtis mūsų kelyje. O fizinis krūvis yra suvokiamas kaip meditacijos dalis. Tai puikus būdas pašalinti stresą, išmokti kontroliuoti savo pojūčius. Ir kaip rezultatą jūs turėsite lankstų bei pasitempusį kūną.

Pilatesas. Ši praktika, atvirkščiai, daugiausiai koncentruojasi ties kūnu. Vis dėl to, tai nereiškia, kad sąmonei nereikia skirti dėmesio. Visi judesiai yra lėti. Būtina fokusuoti savo dėmesį į teisingą pratimų atlikimą.

Išvados: abi šios praktikos suriša kūną ir protą. Joga fokusuojasi ties meditacija. O pilatesas – kaip proto pagalba išmankštinti savo kūną, kad jis taptų lankstus ir pasitempęs.

Pratimų dinamika

Joga. Dauguma pozų yra statiškos, t.y. jūs jose būnate kurį laiką. Ilgumas skaičiuojamas ne sekundėmis, o iškvėpimų ir įkvėpimų skaičiumi.

Pilatesas. Šioje praktikoje yra dviejų rūšių pratimai. Pirmieji: visi pratimai atliekami ant grindų, naudojant diską arba specialią virvę. Jie skirti jėgos, lankstumo ir ištvermės lavinimui. Antroji rūšis – naudojant treniruoklius, kurių sistemos leidžia vystyti raumenis ir jėgą. Treniruočių esmė – tam tikras pakartojimų ir priėjimų skaičius.

Išvados: Žmonės, kuriems nepatinka dinaminiai judesiai, dažniausiai renkasi jogą – jiems atrodo, kad čia mažiau fizinės apkrovos. Tačiau patirtis šneka ką kita: jogoje jėgos reikia ne mažiau nei pasirinkus pilatesą.

Privalumai

Joga. Leidžia išlaikyti kūno lankstumą. Treniruočių metu dirba daug įvairių raumenų grupių. Krūvis pasiskirsto tokiu būdu, kad kiekvienas raumuo gali būti panaudotas ir kasdieniniame gyvenime. Be to, joga leidžia sudaryti balansą tarp skirtingų kūno dalių.

Pilatesas. Kiekvienas pilateso pratimas lavina lankstumą ir jėgą. Šie pratimai skiria ypatingą dėmesį nugaros ir pilvo raumenims. Juos galima derinti ir su kitomis sporto rūšimis arba šokiu, kadangi pilatesas lavina ištvermę.

Išvados: Joga – geriausias variantas tiems, kas nori lavinti lankstumą ir pajusti dvasinę lygsvarą. Jei jūs turite silpną nugarą ir norite sustiprinti savo presą ar šlaunis, rinkitės pilateso pratimus.

Pagrindinis užsiėmimų tikslas

Joga. Ji siekia, kad žmogus pažvelgtų į savo vidinį pasaulį, pažintų save. Rezultatas – dvasinės lygsvaros įgijimas fizinių pratimų dėka. Todėl pagrindinis jogos užsiėmimų tikslas – streso pašalinimas.

Pilatesas. Ši sistema skirta šalinti trūkumus. Juk Džosefas Pilatesas ją sukūrė 1900 metų pradžioje, kad padėtų kare sužeistiems kareiviams vėl atsistoti ant kojų. Pilateso pratimai yra rekomenduojami žmonėms, kurie patyrė traumas užsiiminėdami profesionaliu sportu arba po automobilių avarijų. Šie pratimai taip pat tinka žmonėms, kurie kenčia nuo chroniškų nugaros ir kaklo skausmų.

Išvados: Joga skirta kovoti su stresu, nors negalima menkinti jos pasiekimų ir kovojant prieš skaudamas kūno vietas, ypač kalbant apie nugarą ir kaklą. Tuo metu pilateso pratimai yra skirti greičiau pasijusti sveikiems ir greičiau atstatyti savo jėgas.

Apibendrinimas

Tam, kad nuspręstumėte, kas jums yra artimiau, rekomenduojama apsilankyti penkiose jogos ir pilateso treniruotėse. Nereikėtų manyti, kad tai vienintelė panacėja kovojant su antsvoriu – be kardiotreniruočių kilogramai tirps žymiai lėčiau.

O jei jums patiko ir vieni, ir kiti užsiėmimai, jūs galite drąsiai juos derinti. Jie puikiai papildo vienas kitą. Anksčiau ar vėliau jūs pastebėsite, kad pratimai yra kažkuo panašūs, ir juos galite lengvai atlikti namuose.


Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus