• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

3 būdai mesti rūkyti: koks jų poveikis?

Autorius: Shutterstock nuotr.
2017-10-28 11:00:00

3 būdai mesti rūkyti: koks jų poveikis?
Nors visi žinome, kad rūkymas ir ypač cigaretėse esančios dervos bei kitos pridėtinės medžiagos kenkia sveikatai, kai kalbame apie priklausomybes, sveikas protas padeda retai. Mat čia nugali mūsų refleksai ir įpročiai. Todėl, kai aplinkybės priverčia atsisakyti šio žalingi įpročio, ilgus metus rūkantys žmonės susiduria su nemenku iššūkiu, pareikalaujančiu valios pastangų ir tvirto pasiryžimo. Vis tik, jei vidinės motyvacijos nepakanka, prireikia pagalbos iš išorės. Siūlomų metodų, padedančių mesti rūkyti yra ne vienas. Tad, kaip tarp jų nepasiklysti, koks jų veikimo principas ir kokiu atveju, kurį iš jų reikėtų rinktis?

Gydymas lazerine akupunktūra

Metantys rūkyti žmonės dažnai susiduria su fiziniais abstinencijos simptomais, kurie gali kamuoti apie 2-3 savaites. Abstinencija gali pasireikšti nerimu, negalėjimu nustygti vietoje, padidėjusiu prakaitavimu, žandikaulio įtampa, nesugebėjimu sutelkti dėmesio, nemotyvuotu pykčiu. Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos „Sugihara“ medicinos psichologė Neringa Bagdonaitė teigia, kad šių simptomų išvengti arba padėti sumažinti juos iki minimumo gali vos vienas lazerio akupunktūros seansas. Anot jos, nors šis metodas itin populiarus JAV, Vokietijoje ir Olandijoje, kur jį kompensuoja draudimas ir ligonių kasos, o mūsų šalyje jis prieinamas jau šešerius metus, Lietuvoje žmonės vis dar linkę jį vertinti įtariai.

„Lazerinė procedūra veikimo principu gali būti prilyginama tradicinei akupunktūrai, kuomet adatomis stimuliuojami biologiškai aktyvūs taškai esantys ausyse, kurie perduoda nervinius impulsus centrinei nervų sistemai. Esminis skirtumas tas, kad priklausomybės nuo rūkymo gydymas lazeriu yra neinvazinis būdas, kai šie taškai stimuliuojami lazerio šviesele. Reaguodamos į stimuliaciją ir nervinius impulsus, tam tikros smegenų zonos pradeda aktyviau dirbti, jose pagerėja deguonies ir kraujo apykaita bei išsiskiria tam tikros cheminės medžiagos, kurios reguliariai rūkančio žmogaus smegenyse išsiskiria stimuliuojant nikotinui“, – detalizuoja N. Bagdonaitė.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus