• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Diena be tabako: Kaip kontroliuoti rūkymą? (video)

Autorius: EGU.lt
2012-05-31 09:31:00

Gegužės 31-ąją dieną visose šalyse minima Pasaulinė diena be tabako. Tą dieną viso pasaulio medikai, pedagogai bei visuomenės veikėjai stengiasi atkreipti žmonių dėmesį į šį savižudišką visuomenės įprotį.

Yra manoma, kad Amerikos čiabuviai tabaką pradėjo rūkyti dar prieš 4000 metų, dūmais bandydami apsisaugoti nuo įvairių mašalų. Europoje pradėta rūkyti tik viduramžiais, kuomet Kolumbas pargabeno tabaką iš Amerikos, tačiau pramoniniu būdu cigaretės pradėtos gaminti tik 1913 metais. Būtent prieš 100 metų žmoniją buvo pradėta vilioti apgaulingai „kvapniu“ tabako dūmu. Aišku, tais laikais dar niekas nežinojo apie pražūtingą cigarečių poveikį, apie kurį XXI amžiuje jau žinome visi.

Tačiau, vis labiau šviečiant visuomenę, informuojant apie tabako daromą žalą, tabako pramonės specialistai taip pat nesnaudžia. Ar teko girdėti, kaip išradingai sukasi tabako pramonė, į cigaretes dėdama vienokius ar kitokius priedus? Pasirodo daugelyje cigarečių rūšių galima rasti vaistų nuo kosulio! Unikali idėja – pirmą dūmą traukiantis paauglys nekosės, nes gerklės perštėjimas iš karto bus nuslopintas vaistais.

O kur dar užslėpta reklama. Pabandykite prisiminti 5 paskutinius matytus Holivudo filmus - mažiausiai keturiuose iš jų aktoriai pasimėgaudami rūkė. O kokį supermodelių įvaizdį piešia mados pasaulis? Liekna, graži ir su cigarete. Tarsi grožis ir lieknumas priklausytų nuo cigarečių. Nors juk yra atvirkščiai – rūkymas labai kenkia veido odai.

Ar nors vienas iš mūsų naudotųsi oro transportu, jei žinotų, kad kasdien nukrenta 3 keleiviniai lėktuvai, pražudydami visus savo keleivius? Ko gero – ne. Bet būtent toks skaičius rūkorių miršta per dieną dėl rūkymo sukeltų ligų vien tik Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Gyvenimo Universitetas - EGU.lt“ toliau tęsia socialinių seminarų ciklą ir kartu su lektoriumi Evaldu Žvirbliu Pasaulinės dienos be tabako proga pristato nemokamą video seminarą „Kaip kontroliuoti rūkymą“, skirtą norintiems mesti rūkyti. Šiame video seminare atskleidžiama daugiau cigarečių  gamintojų apgavysčių, pasakojama apie rūkymo įprotį bei priklausomybę ir svarbiausia, patariama, kaip nepradėti, o pradėjus – lengvai atsisakyti šio žalingo įpročio.

 

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus