• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Kalcis gali padėti atsikratyti svorio
2009-03-17 00:00:00

SPA info; Jupiterimages nuotr.
Kalcio papildai gali padėti nutukusiems žmonėms, kurie nepakankamai vartoja kalcio, numesti iki šešių kilogramų svorio, rodo Kanadoje atliktas tyrimas.

Lavalio universiteto mokslininkai rašo, kad kalcio papildai turėjo įtakos toms nutukusioms  moterims, kurios vidutiniškai  per dieną suvartodavo mažiau nei 600 miligramų kalcio. Tyrimo ataskaitą paskelbė „British Journal of Nutrition“.

„Mes iškėlėme hipotezę, kad smegenys gali nustatyti kalcio trūkumą ir tai siekia kompensuoti didesniu maisto suvartojimu, o tai akivaizdžiai prieštarauja bet kokios svorio mažinimo programos tikslams“, teigia tyrimo vadovas Angelo Tremblay. Pasak jo, atrodo, kad jei kalcio gaunama pakankamai, tai slopina norą valgyti daugiau.

Šis tyrimas prisideda prie vis gausėjančių žinių, kurios kalcio suvartojimą (daugiausia su pieno produktais) sieja su svorio mažinimu. Tačiau dėl tokių išvadų smarkiai ginčijamasi, nurodant prieštaraujančius tyrimus, praneša nutraingredients.com.

Kanados mokslininkai tyrė 63 nutukusias arba antsvorį turinčias moteris, kurių vidutinis amžius buvo 43 metai, o kūno masės indeksas – 32 kg/m2. Per 15 savaičių trukusią svorio mažinimo programą moterims buvo kasdien duodama arba placebo,  arba kalcio ir vitamino D (1200 miligramų kalcio ir 10 mikrogramų vitamino D). 

Iki tyrimo visos moterys kasdien suvartodavo mažiau nei 800 miligramų kalcio.

Baigę tyrimą, mokslininkai apskaičiavo, kad kalcio ir vitamino D papildų vartojimas apskritai neturėjo statistiškai reikšmingos įtakos svoriui mažinti palyginti su placebo vartojimu.

Tačiau kai mokslininkai išskyrė moteris, kurios kalcio buvo vartojusios ypač mažai (mažiau nei 600 miligramų), jie nustatė, kad tos moterys neteko beveik 6 kilogramų svorio palyginti su 1 kilogramu kontrolinėje grupėje.

Pasak mokslininkų, moterų organizmo riebalų sumažėjimas buvo susijęs su pasikeitusiu lipidų suvartojimu, o tam įtakos galėjo turėti kalciu paveiktas apetitas.

Pasak A. Tremblay, pakankamas kalcio vartojimas yra būtina sąlyga bet kurios svorio metimo programos sėkmei. Daugiau nei pusė nutukusių moterų, besikreipiančių į jo ir jo bendradarbių vadovaujamą kliniką, negauna rekomenduojamos kalcio paros normos. Lietuvoje ši norma yra 1000 miligramų.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus