• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Turime tinkamai pasiruošti gripo sezonui  1 

Autorius: Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
2010-09-23 18:00:00

Turime tinkamai pasiruošti gripo sezonui
Jupiterimages.com

Šiemet pirmieji gripo atvejai Lietuvoje palyginti su ankstesniais metais užregistruoti gerokai anksčiau – jau rugsėjo viduryje (37-ąją metų savaitę). Todėl Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai įspėja – gripo atakai turime tinkamai pasiruošti. Jie primena, kad geriausia gripo prevencijos priemonė – skiepai. 

Į žurnalistų klausimus apie gripo aktualijas šiandien, rugsėjo 22d., spaudos konferencijoje atsakė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas doc. dr. Saulius Čaplinskas ir Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė, Vilniaus universiteto Infekcinių ligų, dermatovenerologijos ir mikrobiologijos klinikos doc. dr. Ligita Jančorienė.

Siautė gripo pandemija

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) 2009 m. birželio 11 d. įvertino staigų gripo A(H1N1) plitimą ir paskelbė gripo pandemiją. Lietuvoje neįprastas sergamumo gripu ir ŪVKTI (ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis) padidėjimas buvo registruotas ankstyvą rudenį, o pirmieji gripo A (H1N1) atvejai užregistruoti jau vasarą.

Sergamumas gripu ir ŪVKTI pernai pradėjo sparčiai didėti nuo lapkričio pradžios 2–3 kartus viršydamas daugiametį įprastą lygį. Praėjusį sezoną sergamumas gripu buvo net 8 kartus didesnis nei ankstesniais metais.
 
ULAC Imunoprofilaktikos skyriaus vedėjos Daivos Razmuvienės teigimu, net 30 proc. į medikus besikrepusiųjų dėl gripo ir ŪVKTI buvo hospitalizuoti, 60 proc. iš jų – vaikai. Intensyvios terapijos prireikė 6 proc. ligoninių pacientų, iš jų 10 proc. taikyta dirbtinio kvėpavimo ventiliacija.

Nuo pandeminio A (H1N1) gripo registruoti 23 mirties atvejai, nors apskritai nuo gripo mirčių buvo daugiau. Tik 2 mirę asmenys – vyresni nei 60 metų, visi kiti – darbingo amžiaus žmonės.

Specifinė prevencijos priemonė – skiepai

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Tomas
2010-10-01 11:30:18
DĖMESIO !!!
Jau dabar registruokitės į kursą "Esu lieknas, sveikas ir laimingas" , kur be vidinės įtampos, be alinančių dietų, be milžiniškų valios pastangų, be vaistų, be maisto papildų, be operacijų, be prakaito liejimo sporto salėse, pasieksite ir labai ilgam išsaugosite idealų trokštamą kūno svorį, tapsite sveikesni, atjaunėsite, geriau jausitės, patirsite Gyvenimo džiaugsmą !!!
Užsirašyti į šio kurso nemokamą pristatymą-įvadinį užsiėmimą galite tel:
8 678 79097, 8 670 97959. El. paštas: info@laisvi.lt
Vietų skaičius ribotas !
KURSO NEMOKAMAS PRISTATYMAS VYKS 2010.10.16, ŠEŠTADIENĮ, 15 VAL. KAUNE ADRESU LAISVĖS AL. 45, 3-IAS AUKŠTAS, 306 KABINETAS. www.laisvi.lt