• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Visi kartojo – liekna niekada nebūsi  4 

Autorius: Eglė Zubkauskaitė
2012-06-08 13:10:00

Dažnai mes net neįsivaizduojame, kokios neįtikėtinos transformacijos gali įvykti su mūsų kūnu per pakankamai trumpą laiką, kai per pusmetį viskas apsiverčia keturgubu salto ir 103 kilogramus sverianti mergina per 5 mėnesius pavirsta į liekną nendrę. Tiesa, tai nėra lengva. Ir dažniausiai tokiems pasikeitimams įgyvendinti reikalinga profesionalo pagalba.

Grakšti ir smulkutė Ieva Šimoniūtytė dabar šypsosi, skaičiuodama numestus nereikalingus kilogramus. 44 - vos per 5 mėnesius...O man sunku patikėti, kad tie skaičiai - ne iš fantazijų srities...Tiek šie 44 Ievos numesti kilogramai, tiek tie – 103, kuriuos ji kažkada nešiojo. Ievos pasiryžimas atsikratyti antsvorio, asmeninio trenerio sudaryta lieknėjimo programa, beveik pusmetis griežtai reguliuojamos mitybos ir intensyvaus sporto visiškai pakeitė merginos gyvenimą. Apie tuos pokyčius Ieva sutiko papasakoti ir mums.

Kaip nutiko, kad buvote priaugusi nemažai svorio? Ar nuo mažens buvote apkūni?
Nuo mažens buvau apkūni, tačiau nesijausdavau blogai. Todėl ir nepergyvenau dėl to...Be to, artimieji vis sakydavo, kad esu stambių kaulų, todėl niekada ir nebūsiu liekna. Keletą kartų bandžiau mesti svorį laikydamasi įvairių dietų, nes sportuoti nemėgau ir neįsivaizdavau, kad kada nors galėčiau pamėgti. Mokykloje žaidžiant komandinius žaidimus, pavyzdžiui, krepšinį, reikėdavo gana gero fizinio pasiruošimo. Ko gero, suprantate, kad turint antsvorio tokie žaidimai apskritai praranda žavesį. Tuo metu, kai laikydavausi dietų, pavykdavo atsikratyti apie 15 kg, tačiau sugrįžus prie senų įpročių vėl sugrįždavo ir svoris...Koks tuo metu, kai dar turėjote antsvorį, buvo jūsų gyvenimo būdas, maitinimosi įpročiai? Kokie pagrindiniai maisto produktai dominavo jūsų racione?
Labai retai valgydavau namuose. Dažniausiai kavinėse ar restoranuose. Pradėjus studijuoti ir dirbti laiko trūkdavo ne tik sveikai maitintis, bet ir normaliai išsimiegoti, o tai yra taip pat svarbu, norint numesti svorio. Pavienių maisto produktų išskirti negalėčiau, manau, racioną galima būtų apibūdinti: kada nori, ko nori ir kiek nori.

Buvote bandžiusi įvairias dietas? Gal kartkartėmis badaudavote? Ar pavykdavo pasiekti geresnių rezultatų ir kiek jais galėdavote pasidžiaugti?
Esu išbandžiusi daugelį visiems puikiai žinomų dietų ir svorio metimo būdų. Badauti neteko, nors kai kurias dietas galima būtų apibūdinti kaip badavimą. Rezultatų pasiekdavau visada, kai tik bandydavau, tačiau niekada jie nedžiugindavo tiek, kad užtektų užsispyrimo juos išsaugoti. Manau, be paramos iš šalies apskritai yra sunku išlaikyti pasiektą rezultatą ir siekti tolimesnių tikslų.

Iš kur sužinojote apie trenerį Karolį?
Apie Karolį ir jo sudaromą asmeninę programą sužinojau iš spaudos. Perskaičiau ir sudomino...

Kažkas paskatino ryžtis atsikratyti antsvorio?
Pati norėjau... Visiems aplinkiniams ir taip buvau gera... Sakydavo, kad man keistis nereikia, nebent šiek tiek numesti svorio. Daugumai idealiai atrodžiau tokia, kokia buvau prieš visas dietas.

Kokia buvo lieknėjimo pradžia? Ar labai sunku suformuoti naujus valgymo ir sportavimo įpročius?
Susiradau trenerį ir pasikalbėjau, pasakiau kad noriu atsikratyti bent 30 kg ir kaip įmanoma sveikiau ir greičiau. Kadangi tuo metu svėriau 103 kg, numesti daugiau nei 30 kg nė svajoti nedrįsau. Nuo tos dienos visą laiką sportavau su asmeniniu treneriu, kuris sudarė mitybos planą, parinko pratimus, reguliavo krūvį. Pradžia buvo pati lengviausia dalis. Kuo toliau, tuo darėsi sunkiau. Įpročius pakeisti nėra labai lengva, bet kaip matote - įmanoma.

Kada išvydote pirmuosius rezultatus? Ką jautėte, kai ėmė tirpti kilogramai?
Jau po pirmos savaites svoris pradėjo mažėti, keistis formos, savijauta žymiai pagerėjo. Per pirmą mėnesį atsikračiau apie 11 kilogramų!Kaip jautėtės viso lieknėjimo metu?

Puikiai! Apimtys labai greitai keitėsi ir teko pirkti vis naujus drabužius. Baiminausi, kad tik spėtų trauktis oda. Krūtines apimtis sumažėjo 21 cm,
Liemens - 35cm, klubų - 31cm.

Nė karto nebuvote palūžusi?
Nebuvau, nors pagundų buvo tikrai daug. Žinote, visi tie gimtadieniai, draugai, vasara... Tačiau treneris labai motyvavo ir kiekvieną dieną eidavau treniruotis, kartais – net po 2 kartus.

Kokie pagrindiniai produktai dabar įeina į jūsų dabartinį racioną?
Visų pirma atsisakiau maisto produktų, kuriuose daug riebalų. Maisto produktai, kuriuos galima valgyti – beveik visada tie patys, ir kas svarbiausia – tuo pačiu metu. Kas sudarė mano meniu? Ryžiai, grikiai, mėsa, daržovės, vaisiai, jūros gėrybės, kiaušiniai, kartais valgydavau juodos duonos.

Ar yra toks produktas, kurio labai ilgitės, bet negalite valgyti pagal trenerio sudėliotą programą?
Ak, tai pelėsinis sūris...

Kiek kartų per dieną valgote?
Dažnai ir po nedaug - nuo 4 iki 6 kartų.

Ar galėtumėte nurodyti pagrindinius jūsų mitybos principus, kurių laikantis jums pavyko taip radikaliai sulieknėti? Gal yra kažkoks paslaptingas ingredientas?
Jokių paslapčių nėra, patikėkite. Viskas tiesiog vyksta savaime, reikia tik klausyti trenerio nurodymų ir patarimų, besąlygiškai juos vykdyti. Štai tuomet ir rezultatas labai greitai tampa akivaizdus.

Ar teko pakeisti ir gyvenimo būdą? Ko gero, nėra paprasta kiekvieną dieną tam tikru laiku valgyti tam tikrą maistą... O kur dar laikas, praleistas sporto salėje?...
Treniruotės, maisto gaminimas tikrai atima daug laiko, juolab, kai turi du darbus... Sunku viską suderinti, tačiau kai labai labai norisi, manau, visada
galima viską suspėti ir suderinti. Mečiau rūkyti, atsisakiau daugelio vakarėlių su draugais, o sportas tapo tarsi neatsiejama mano dalis. Bėgu į
salę beveik kiekvieną dieną. Man tai dabar – ir geras poilsis, ir būdas pamiršti susikaupusias problemas darbe.

Kiek kartų per savaitę lankotės sporto klube?
Šiuo metu - 5-7 kartus.

Kiek jums svarbi trenerio pagalba?
Labai svarbi, kadangi be trenerio pagalbos nebūčiau numetusi 44 kg per penkis mėnesius.

Koks dabartinis jūsų tikslas?
Tiesiog noriu ir toliau sportuoti, dailinti kūno linijas, sveikai gyventi.

Jeigu reikėtų žodžiais apibūdinti save PRIEŠ ir PO, kokios tai būtų Ievos? Ko gero, dvi, absoliučiai skirtingos merginos? Aš turiu omenyje jūsų savijautą, emocijas, vidinius pojūčius.
Vidus išliko toks pats. Likau ta pati Ieva, tik iš išorės mane sunku atpažinti, kadangi tokios manęs dar niekas nematė.

Ką galėtumėte patarti merginoms, moterims, kurios kamuojasi dėl antsvorio, alina organizmą badavimu, tačiau niekaip nesugeba sulieknėti?
Jeigu niekaip nepavyksta numesti svorio ar pasiekti norimų rezultatų, rekomenduočiau kreiptis ( sveikaskunas@inbox.lt) į specialistą, kuris jums padėtų. Žinote, tai tikrai labai svarbu. Profesionaliai sudėlioti racioną, kad žmogus ir jaustųsi gerai, ir lieknėtų, ir kad jo sveikata nenukentėtų – nėra paprasta. Kita vertus, trenerio pagalba labai svarbi ir iš psichologinės pusės. Kai kažkas visą laiką stovi šalia jūsų, palaiko, motyvuoja, neleidžia palūžti, nesijauti kaip vienas karys mūšio lauke ir galiausiai svajonė sulieknėti išsipildo.

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Mike Morgan
2021-10-15 22:43:49
Do you need a quick long or short term Loan with a relatively low interest rate as low as 3%? We offer business Loan, personal Loan, home Loan, auto Loan, student Loan, debt consolidation Loan etc.. no matter your credit score.
Personal Loans (Secure and Unsecured)
Business Loans (Secure and Unsecured)
Consolidation Loan and many more.

Contact US for more information about Loan offer and we will solve your
financial problem. contact us via email: muthooth.finance@gmail.com
Phone number: +917428831341 (Call/What's app)
okowa
2016-02-01 22:00:40
Labas,
Tai yra informuoti plačiąją visuomenę, kad ponia Malonė Okowa, privati paskola skolintojas turi atverti finansinę galimybę visiems reikia bet kokią finansinę pagalbą. Mes apdalinti paskolą 2% palūkanų norma privatiems asmenims, įmonėms ir įmonių pagal aiškia ir suprantama forma ir būklės. Susisiekite su mumis šiandien elektroniniu paštu adresu: (embassyloanfirm@gmail.com)
kambariokas
2014-04-11 18:35:24
kadaise nuomavomes viena buta, ji gyveno kitam kambaryje. isvaizda tai pasikeite, manau jai labai svarbu buvo ir pakeisti gyvenimo buda. siap nera ji blogas zmogus...