• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Įžymybėms "bloginimas" gyvenimo būdu netapo

Autorius: Vakaro Žinios
2010-06-18 15:00:00

Įžymybėms
Vakaro Žinios

Neseniai buvo minima tarptautinė blogerių diena. Internetinius dienoraščius (blogus) rašo ir žinomi šalies žmonės. Tačiau, pasak jų, lietuviškiems tinklaraščiams dar toli iki užsienyje žvaigždžių ir jų gerbėjų itin populiarių blogų.

Lietuviai - plagiatoriai

Apie madas rašanti Genutė Žalienė pastaruoju metu apleido savo internetinį dienoraštį. Blogas, anot jos, Lietuvoje vis dar vertinamas kaip nerimtas dalykas.

“Šiandien žmonės į internetinius dienoraščius prirašo labai daug nereikalingų dalykų. Negana to, jie dažnai mėgsta perrašinėti kitų straipsnius, savintis svetimas mintis, nuotraukas, video- , taip pažeisdami autorių teises, - apgailestauja G.Žalienė. - Aš labai domiuosi užsienio madų blogeriais. Pavyzdžiui, viena 12-metė mergaitė dėl savo blogų padarė karjerą ir dabar garsiausių pasaulio dizainerių kolekcijų pristatymuose sėdi pirmose eilėse. Užsienio tinklaraščių autoriai rašo originalius straipsnius, patys fotografuoja, filmuoja. Turi savo stilių. Kai kurie mados blogeriai, pavyzdžiui, rašo ranka ir po to į internetą įdeda perfotografuotą dienoraščio variantą.”

G.Žalienė mano, jog rašyti blogą apie madą lietuviams nėra tikslinga, nes jie apie tai vis tiek neturi jokio supratimo.

“Dauguma rengiasi žinomų dizainerių drabužiais tik dėl to, kad pagrįstų savo tariamą išprusimą apie madą, - įsitikinusi Genutė. - O juk tinklaraštį rašai ne dėl savęs, bet dėl to, kad iš to būtų nauda kitiems.”

Zvonkės nesudomino

Su G.Žaliene sutinka ir Natalija Zvonkė. Kurį laiką vieno interneto portalo paprašyta grupės “Yva” lyderė rašė savo blogą. Tačiau jauna moteris tikina, kad Lietuvoje tinklaraščių mada neprigijo.

“Man ir pačiai jie nėra įdomūs, - prisipažįsta N.Zvonkė. - Solidžius internetinius dienoraščius gali rašyti apie tai nusimanantys žmonės. O mano “pablevyzgojimai”, manau, niekam neįdomūs. Nesijaučiu kokia nors ypatinga, kad galėčiau rašyti tokius blogus.”

Tiesa, Natalijos gerbėjai jos bloge mielai perskaitytų apie itin asmeniškus išgyvenimus. Pavyzdžiui, apie tai, kaip ji ir jos sutuoktinis Deivydas Zvonkus po beveik 5-erių bendro gyvenimo metų nutarė pasukti skirtingais keliais. Tačiau N.Zvonkė tikino, jog asmeniškiausias detales pasilieka sau ir tikrai jų neviešina internetiniame dienoraštyje.

Kitų neskaito

Visai kitokią nuomonę apie tinklaraščius turi grupės “Junior” vokalistė Rosita Paulauskaitė. Ji su kitais grupės nariais - Mintare ir Gintaru - sykiu rašo grupės blogą. Fantazijos, ką rašyti internetiniame dienoraštyje, kaip šmaikštauja Rosita, niekada nestokojanti. Pastaruoju metu atgimusios grupės “Junior” veikloje buvo apstu peno tiek gerbėjams, liežuvautojams, tiek žiniasklaidai.

“Draugai net juokauja, kad jei Rositos gyvenime nėra skandalų, ji jų prisigalvoja”, - šypsosi atlikėja. Kadangi dauguma gerbėjų šiuo metu atostogauja, blogas yra idealus būdas juos pasiekti.

“Kadangi atlikėjai albumų nebeleidžia, nes jų niekas nebeperka, o muzikinės televizijos Lietuvoje nėra, žinomiems žmonėms nebėra daug galimybių pasiekti savo klausytoją. Manau, kad tinklaraščiai yra viena nedaugelio puikių terpių bendrauti su savo gerbėjais”, - mano R.Paulauskaitė.

Tiesa, Rosita kitų blogerių dienoraščių neskaito, nes jai kitų nuomonė nėra aktuali. “Nesinori užsikrauti svetimų minčių. Aš net komentarų stengiuosi neskaityti”, - prisipažįsta ji.
 
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus