• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Sabina svarsto, ar tapti musulmone

Autorius: olialia.lt
2009-11-23 12:00:00

Sabina svarsto, ar tapti musulmone
Asmeninio archyvo nuotr.

Egzotišką išvaizdą Sabina Askerova Buko paveldėjo iš savo tėčio azerbaidžaniečio. Jį gimtinėje aplankiusi mergina neseniai sugrįžo iš Baku. „Parsivežiau gausybę dovanų ir įspūdžių. Azerbaidžanas – musulmoniška šalis, todėl ten juk viskas kitaip“, - linksmai pasakojo S. Askerova Buko.

Tolimoje šalyje gyvena ne tik Sabinos tėtis, bet ir viena jos seserų. Pati Sabina tėtį buvo aplankiusi senai – prieš dvejus metus. „Ilgai nesimatėme, gal todėl šis susitikimas buvo ypatingai šiltas ir malonus. Išvažiavau tik dviem savaitėms, o grįžau po trijų – tėtis vis nenorėjo manęs paleisti, lepino dėmesiu ir įvairiomis maloniomis smulkmenomis. Tiesa, tos smulkmenos nebuvo labai lengvos: grįžtant mano lagaminas net 10 kilogramų viršijo leistiną bagažo svorį“, - kvatojo egzotiškoji „Olialia“ gražuolė, pamilusi Baku. Anot Sabinos, įspūdingo grožio yra šio miesto, įsikūrusio ant Kaspijos jūros kranto, centras.  Tiesa, toliau nuo centro, labiau matyti purvynai, o ne išpuoselėta prabanga. „Apskritai, ten nėra viduriuko: arba visiškas skurdas, arba visiška prabanga“, - www.olialia.lt pasakojo mergina.

Įdomu, kad „Asker“ iš azerbaidžaniečių kalbos išvertus reiškia „kareivis“. „O tai ir yra mano tėčio profesija, jis – karininkas“, - sakė Sabina, pastebėjusi daugybę skirtumų tarp lietuviškos ir azerbaidžanietiškos kultūros.

„Daugelis manęs klausė, ar ir ten viskas taip baisu, kaip Saudo Arabijoje, kurią labai vaizdžiai aprašė Carmen Bin Ladin knygoje „Kita karalystės pusė“.  Tačiau Azerbaidžanas, laimei, kur kas liberalesnis, moterys čia neslapsto savo kūno, o gatvėje netgi galima išvysti už rankų susikibusias poreles.  Tačiau, viena mano pusseserė yra ištekėjusi už pusbrolio ir tai nieko nestebina“, - pasakojo Sabina. Keistų lietuviams papročių ten yra ir daugiau: manoma, kad po vestuvių mergina į vyro namus turi atnešti visus indus, baldus, buities rakandus. Tuo tarpu vyrui tenka pareiga pasirūpinti moterimi – ją aprengti ir papuošti nuo galvos iki kojų. Puoštis pasiturintys azerbaidžaniečiai mėgsta ir be progų: ten labai didelė pasiūla aukso, kuris, palyginus su kitomis šalimis, yra žymiai pigesnis.

Ją sužavėjo tai, kad šeima yra laikoma didžiausia vertybe, o vyrai besąlygiškai gerbia moteris. „Šeimos daug bendrauja, vakarais, kaip pastebėjau, mėgsta susėsti ir žaisti azartinius žaidimus. Šeimos narys labai vertinamas ir juo labai rūpinamasi. Štai ir mano tėtis nuolat finansiškai padeda savo broliui, kuris turi sunkumų su pinigais“, - dalinosi įspūdžiais mergina.

Sabina atskleidė, kad tėtis jos labai prašo priimti musulmonišką religiją. „Vis dar svarstau, nes tai tėčiui yra labai svarbu, o man artimos musulmoniškos vertybės. Tiesa, nesu tikra, kad kada nors norėčiau gyventi Baku – nežinau ar ten pritapčiau. Bet vyro iš ten gal ir norėčiau. Jie – labai dėmesingi, temperamentingi, geri bei patrauklūs. Tiesa, Azerbaidžane labai gražūs ne tik vyrai, bet ir moterys, kurios labai savimi rūpinasi ir atrodo išties įspūdingai“, - pridūrė „Olialia“ būryje spindinti azerbaidžanietiška gražuolė.

5 patarimai važiuojantiems į Azerbaidžaną:

• Iš anksto susirinkite visą informaciją apie įvažiavimą į šalį, vizas.

• Į kelionę pasiimkite nemažai pinigų, nes Azerbaidžane labai brangu.

• Kelionėje apsimoka pirkti auksą, kuris yra gerokai pigesnis nei Lietuvoje ar daugelyje kitų šalių.

• Gerai apgalvokite, kokius rūbus susidėti į lagaminą, mat musulmoniškoje šalyje dera rengtis kuo uždaresniais rūbais.

• Azerbaidžaniečiai – labai mandagūs, todėl ir Jūs, apsilankę šioje šalyje elkitės labai mandagiai ir pagarbiai su vietiniais gyventojais.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus