• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Skandalai ir toliau persekioja verslininkę Eriką Purauskytę

Autorius: Eli.lt
2016-03-16 11:00:00

Skandalai ir toliau persekioja verslininkę Eriką Purauskytę
Skandalai verslininkės Erikos Purauskytės, neseniai dėl svorio sukritikavusios šešiolikmetę ir sulaukusios visuomenės pasmerkimo, iš savo glėbio nepaleidžia. Šįkart „ledo karalienės“ titulą prieš keletą metų „pasimatavusios“ moters laukia nemalonumai su asociacija LATGA.

Autorių teisių gynimo organizacija E. Purauskytės vadovaujamai įmonei UAB „Menai renginiai“ išsiuntė pretenziją, kurioje reikalauja sumokėti 1720,34 eurų (+ 21 proc. PVM) autorinį atlyginimą už ledo skulptoriaus Mindaugo Tendziagolskio neteisėtą darbų viešinimą.

M.Tendziagolskis įmonėje „Menai renginiai“ dirbo nuo 2013 – ųjų rugsėjo iki 2014 – ųjų gruodžio. Vėliau jo ir E. Purauskytės keliai išsiskyrė. Tuo laikotarpiu žymiausias Lietuvoje ledo skulptūrų kūrėjas sukūrė septynis autorinius darbus. Juos, anot autorių teisių gynimo ekspertų, „Menai renginiai“ ir galėtų reklamuoti, tačiau privalėtų nurodyti tikrąjį darbo atlikėją. Tai padaryta nėra. Todėl, kaip dėstoma LATGA rašte, darbų iš ledo, kuriuos pagamino minėtas skulptorius, nuotraukos neteisėtai įkeltos net trijose socialinio tinklo Facebook paskyrose, valdomose UAB „Menai renginiai“ atstovų.LATGA dokumente minima, kad Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 15 straipsnyje yra numatyta, kad autorius turi išimtinę teisę leisti arba uždrausti atgaminti ir kitaip viešai skelbti kūrinį, įskaitant jo padarymą viešai prieinamu kompiuterių tinklais (internete). Norint naudoti kūrinį reikia gauti autoriaus arba jo įgalioto asmens leidimą. Autorius turi teisę gauti autorinį atlyginimą už kiekvieną kūrinio naudojimo būdą.

Taip pat LATGA reikalauja, kad UAB „Menai renginiai“ direktorė E. Purauskytė pasirūpintų, kad prie tų septynių darbų, kuriuos publikuoti teisę ji turi penkerius metus nuo tada, kai jie M. Tendziagolskiui dirbant įmonėje buvo atlikti, būtų nurodyta jų autorystė. Dar 182 nuotraukos iš socialinių tinklų turi būti pašalintos.

„Erikos esu prašęs nenaudoti mano darbų nuotraukų savo įmonės reklamoje, bet ji į kalbas nesileidžia. Be to, ne iš vieno kliento esu girdėjęs, jog paskambinę į „Menai renginiai“ ir paprašę mano paslaugų, jie sužino, jog tuo metu sergu, todėl ledo skulptūrą, barą ar kokį kitą kūrinį sukurs kitas asmuo“, - sakė M. Tendziagolskis.

Ledo skulptorius plačiau komentuoti situacijos nepanoro pabrėždamas, kad E. Purauskytė garsėja karštu būdu bei netaktiškais pareiškimais, todėl jis nenorįs sukelti bereikalingos pykčio bangos.

„Pretenzija yra oficialus dokumentas. Dabar su UAB „Menai renginiai“ bendraus LATGA teisininkai“, - patikino M. Tendziagolskis.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus