• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Supermodelis K.Mos nenori į dangų  2 

Autorius: Rolanda STRUMILIENĖ, respublika.lt
2009-06-18 12:14:00

Narkotikai, alkoholis, linksmybės. Prarastos daugiamilijoninės sutartys. Britų supermodelis Keit Mos (Kate Moss) darė viską, kad sugriautų savo karjerą. Nors jai jau 35-eri, ji vis dar karaliauja mados pasaulyje. Nepaisant kreivų kojų, toli gražu ne idealios figūros ir celiulito, Keit gali viską. Kuo dar ji mus nustebins?

“Dabar tikrai jaučiuosi moterimi”, - pareiškė K.Mos, kai “NY Mag” pasirodė jos neretušuota nuotrauka. Nieko sau! - šaukia pasipūtėliškas Niujorko mados pasaulis. Štai kokia ta Keit: 35 metai, aplink akis pirmosios raukšlelės, kitos jau gilesnės, aiškiai matomos, einančios nuo nosies iki lūpų kampučių. Strazdanos, kreiva nosis ir dantys. Ant šlaunų vos pastebimas celiulitas. Nuotraukose Keit atrodo rimta, tačiau iš tikrųjų juokiasi visiems į akis. Tokia jau aš esu! Visų laikų modelis. Stiliaus deivė. Tokią mane taip pat mylėsite?

“Tu nėščia, Keit?” - klykia laikraščių antraštės. “Ne, tiesiog priaugau porą kilogramų”, - išdidžiai atrėžia Keit.

Keit pėdomis kaipmat pasekė ir kitos žvaigždės. Balandžio mėnesio “Elle” viršelyje pasirodė Monikos Beluči (Monica Belucci), Sofi Marso (Sophie Marceau) ir Evos Hercigovos (Eva Herzigova) nuotraukos. Taip pat be jokio makiažo, neretušuotos. Tačiau kas galima Jupiteriui... Ne visi viską gali. “NY Mag” fotosesijoje Keitė reklamavo naują “Topshop”, atidariusios savo parduotuvę Manhatane, kolekciją. Apie ją buvo kalbėta mažiausiai savaitę. Niujorko masteliais tai labai labai ilgai.

Karalienė Keit

Prabėgo 20 metų nuo tada, kai Keit pastebėjo “Storm Model” agentė Niujorko JFK oro uoste. Jai tada buvo 14 metų ir kartu su tėvais buvo ką tik parvykusi iš atostogų. Niujorke jie tik turėjo persėsti į kitą lėktuvą. K.Mos kilusi iš Didžiosios Britanijos. Po metų jos veidas jau puošė žurnalo “The Face” viršelį. Netrukus po to ji pasirašė sutartį su Kalvinu Kleinu (Calvin Klein). Ir ką?

Praėjo tiek metų, o Keit vis dar karaliauja mados pasaulyje. Ji tebėra pirmajame geriausiai uždirbančių modelių trejetuke. Praėjusiais metais uždirbo 8 milijonus dolerių. Klaudija Šifer (Claudia Schiffer), Sindi Krauford (Cindy Crawford) ar Linda Evangelista - supermodeliai, karaliavę ant podiumo dar tada, kai Keit tik pradėjo karjerą. Ir atrodė, kad šios gražuolės niekada nuo jo nenulips. O dabar jos nepatenka net į pirmąjį dešimtuką. Paseno. Ne, ne fiziškai. Jos vis dar gražios, grakščios, išpuoselėtos. Ir tokios dar ilgai bus, nes moka atrodyti jaunos. Tačiau jos nuobodžios! Vaikai, vyrai, atostogos draugų jachtose. Amžinai besilaikančios dietų, sistemingai besimankštinančios, nes tai garantuoja joms sveikatą ir grožį. Ir jų nuobodūs interviu. Jos tapo prognozuojamos, o tai didžiausias trūkumas pramogų verslo pasaulyje.

Bet apie Keit šito negalima pasakyti, nes ji tyli - mat nemėgsta duoti interviu. Ji nesigiria, nesiskundžia ir nedejuoja. Niekam nieko neaiškina ir yra nuo nieko nepriklausoma. Ji nesilaiko dietų. Negeria vandens su citrina vos pabudusi. Nesportuoja. Užtat rūko, vartoja alkoholį ir ūžia iki paryčių. Daro viską, kas draudžiama modeliams.

Mazgotė Keit

Prieš ketverius metus kai kas su pasitenkinimu pranašavo jos karjeros pabaigą. Savo tuometinio draugužio Pito Doherti (Pete Doherty) muzikos įrašų salėje ji buvo užtikta uostanti kokainą.

Lyg ir nieko baisaus, juk visi žino, kad šiuolaikinis mados pasaulis glaudžiai susijęs su kokainu, nes šis narkotikas malšina alkį ir daugelį valandų neleidžia jausti nuovargio. Tačiau vienas dalykas girdėtito kius gandus, o visai kas kita pamatyti nuotraukas, kuriose viskas kaip ant delno.

Keit kaipmat pajuto padarinius. “H&M”, “Chanel” ir “Burberry” nutraukė su ja sutartis. K.Mos tada ne juokais išsigando. Ji viešai atsiprašė, nutraukė santykius su Pitu ir keletą savaičių praleido reabilitacijos klinikoje Arizonoje.

Tačiau tai buvo gudravimas. Žingsnis, padėjęs “suklaidinti priešą”. Mados pasaulis, iš kurio ji buvo laikinai dingusi, padvelkė nuoboduliu. Daug garsenybių stojo Keit pusėn. Naomi Kempbell (Naomi Campbell), Helena Kristensen (Helena Christensen) ir net prancūzų kino legenda Ketrina Denev (Catherine Deneuve) bei buvęs Keit draugas Džonis Depas (Johnny Depp). “Mylime tave, Keit”, - ant savo marškinėlių parašė dizaineris Aleksanderis Makvinas (Alexander McQueen) ir jais vilkėdamas išėjo ant pakylos per savo kolekcijos pristatymą.

Niekas negalėjo užimti Keit vietos. Taigi po metų ji grįžo iš tremties. Su 18 naujų sutarčių! Ji tapo “Rimmel”, “Dior”, “Louis Vuitton”, “Roberto Cavalli”, “Agent Provocateur”, “Stella McCartney”, “Versace” veidu.

Atsivertus 2006/2007 metų “Vogue” ar “Harper’s Bazaar” numerius, kas trečioje reklamoje galima išvysti Keit! Jos honorarai padidėjo keliais milijonais. Žurnalas “W”, kurio mūza ji yra jau daug metų, paskyrė jai net devynis vieno numerio puslapius. Net Ana Vintur (Anna Wintour), amerikietiškojo “Vogue” vyriausioji redaktorė, pati paskambino Keit norėdama pakviesti į fotosesiją. Keit net septynis kartus pateko į angliškojo “Vogue” viršelį. Gėdingas pralaimėjimas virto tikru triumfu, kurio net ji pati nesitikėjo.

Keit bėga iš paskos

Tačiau kuo geriau Keit sekasi profesinis gyvenimas, tuo prasčiau klostosi asmeniniai reikalai. Jai niekada nesisekė užmegzti ramius, brandžius santykius, tačiau gal tokių niekada ir nereikėjo?

Vienintelis atsakomybės jausmą turėjęs jos vaikinas buvo Džefersonas Hekas (Jefferson Hack), buvęs “Dazed & Confuzed” vyriausiasis redaktorius. Gal dėl to ir augina su juo susilauktą dukrytę Lili Rouz (Lily Rose)?

Keitė įsitikinusi, kad jeigu jai kas nors atsitiktų, Džefersonas galėtų pats auklėti dukrą. O gal net geriau nei ji pati? Kas gali žinoti, kas dar laukia Keit? Juk ji vadovaujasi šūkiu: “Skubėk gyventi, mylėk stipriai, mirk jaunas”?

Keit mėgsta roko muziką. Ir myli roko muzikantus. Su visais jų trūkumais ir priklausomybėmis. Žiniasklaida ne sykį ją yra pavadinusi pirmąja britų roko fanatike. Tačiau ji nestovi prie scenos ir nespokso susižavėjusiomis akimis į muzikantus. Ji gali įeiti į užkulisius, kur šiaip patenka tik muzikantai. Jai niekas neatsako šio malonumo, gal tik “Muse” vaikinai, kurie tai padarė greičiausiai iš pykčio.

Dabartinis Keit vaikinas - Džeimis Hinsas (Jamie Hince), “The Kills” grupės lyderis. Jos ryšys su Pitu Doherčiu, “Babyshambles” gitaristu ir vokalistu, trejus metus buvo aptarinėjamas pirmuosiuose spaudos puslapiuose. Galiausiai Keitė suvokė, kad Pitas - tikras parazitas, kuriam ji buvo reikalinga tik tam, kad nuolat gelbėtų jį užklupus bėdoms dėl narkotikų.

Iš tiesų Keit linkusi užmegzti problemiškus santykius, tarsi paprasta laimė jai būtų nuobodi. Romanas su Džoniu Depu taip pat jai galėjo kainuoti gyvybę. Išsiskyrimas su aktoriumi atsiėjo jai keletą tūkstančių dolerių, nes susikivirčiję nuniokojo viešbučio kambarį ir iškart po to ji atsigulė į reabilitacijos kliniką. Oficialiai - dėl išsekimo ir depresijos. Neoficialiai - kad pajėgtų atsistoti ant kojų, nes privalėjo atsikratyti visų priklausomybių, kurių jiems su Džoniu reikėjo, kad kaip nors palaikytų santykius.

Po šio ryšio Džonis susipažino su Vanesa Paradi (Vanessa Paradis), vedė ją ir iki šiol yra pavyzdingas vyras ir tėvas. O Keit? Ji nieko nepasimokė. Ir nors jos draugė Seidi Frost (Sadie Friost) mano, jog Džeimis Hinsas yra puikus vyras, ji pati apie tai nekalba. Jis ramus, gerų manierų, neturi žalingų įpročių. Jis grupės muzikantas, tačiau norėtų stabilesnio gyvenimo. Ir čia jų keliai išsiskiria. Iš paskutinių atostogų grįžo atskirai.

Dievaitė Keit

“Geroms mergaitėms dangus, blogoms - viskas”. Keit, aišku, priklauso antrajai grupei. Kur ji nueis? Pati tikrai to dar nežino, tačiau ją už tai mėgsta moterys. Taip, būtent jos. Ji niekada nebuvo heteroseksualių vyrų dievaitė. Per liesa, negraži. Labai jau nebanali. Neturi nei gražių plaukų, nei krūtinės, nei stangraus kūno. Gatvėje neišsiskirtų iš minios. Ji traukia akį tik nuotraukose.

Vyrams patinka Sindi Krouford ar bent jau šokoladinė Naomi Kempbel. O Keit? Ji netikėtai tapo šiuolaikinių merginų dievaite. Mat yra nepriklausomybės ir jėgos simbolis. Nes gyvena taip, kaip nori, ir nesirūpina savo įvaizdžiu.

Kadaise buvo net praminta “antimodeliu”, jai buvo priekaištaujama, kad reklamuoja nesveiką, “heroinu persunktą” madą. Ir nors visi nuolat laukia, kada ji vėl suklups, jai tai nė motais. Ji puola ir keliasi ir kiekvieną kartą pasirodo, kad yra vis populiaresnė.

Merginos ją dievina, nes ji visa savo esybe jaučia madą ir kiekvienas drabužėlis ant jos guli kaip nulietas. Pakanka pamatyti keletą jos nuotraukų, ir sužinosi, kas bus madinga ateinantį sezoną.

Keit niekad nesiekė būti žvaigžde. Jai pakanka modelio vaidmens. Ji nemėgsta žurnalistų, interviu, gyvenimo būdo žurnalų, kurie taip norėtų pamatyti, kaip atrodo jos diena. Ji nenori tuo dalytis. Neturi ką pasakyti savo gerbėjams. Ji nenori reikšti savo nuomonės jokia tema: nei apie badą pasaulyje, nei apie padėtį Darfure. Jos gyvenimas - mada.
 
vz24.lt
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
jjjjj
2010-06-25 01:02:14
Džonis t.y.
jjjjj
2010-06-25 01:01:05
Džinis Depas su Vanesa Paradis nesusituokė.