• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vegetarė V.Perminaitė alksta degalinėse  5 

Autorius: Edita Maželytė, respublika.lt
2009-10-01 16:56:00

Vegetarė V.Perminaitė alksta degalinėse
respublika.lt nuotr.

Šiandien - Pasaulinė vegetarų diena. Jau pusantrų metų be mėsos gyvenanti buvusi “mangė”, dainininkė Viktorija Perminaitė iš savo patirties žino, kad prieš tampant vegetaru pirmiausia reikia perskaityti daug literatūros. Antraip savo organizmui galima pakenkti, ne padėti.

Kurį laiką V.Perminaitė net galėjo vadintis vegane - ji nevalgė jokių gyvulinės kilmės produktų - mėsos, pieno gaminių, žuvies, kiaušinių. Tačiau po kurio laiko pašlijusi sveikata privertė žinomą atlikėją į savo maitinimosi racioną įtraukti jūrų gėrybes.

“Pagal taisykles aš negaliu vadintis vegetare. Taip, nevalgau mėsos, tačiau valgau žuvį. O žuvis taip pat yra mėsa. Tačiau viliuosi, kad greitu metu man pavyks atsisakyti ir jūrų gėrybių”, - “Vakaro žinioms” pasakojo Vika.

Prieš pusantrų metų vegetare tapusi buvusi “mangė” prisipažįsta, jog tuomet maitinosi taip, kaip “šaukė” jos organizmas. Bet dėl informacijos ir žinių stokos mergina prisidarė daugiau žalos, nei naudos.

“Dabar esu sukaupusi labai daug reikiamos informacijos. O tada maitinausi taip, kaip to reikalavo mano organizmas. Man nesinorėjo nei mėsos, nei pieno gaminių. Valgiau tik augalinės kilmės produktus. Pasirodo, ne visada reikia klausyti savo organizmo. Nežinau, kas tuo metu jam nutiko, bet jaučiausi negerai. Priaugau svorio, organizmas pradėjo kaupti skysčius. Norint būti vegetare reikia gerai išmanyti maitinimosi taisykles, nes kitaip savo organizmui gali tik pakenkti”, - įspėjo V.Perminaitė.

Mėsą iš savo raciono išbraukusi dainininkė apgailestauja, kad vegetarams tinkamai maitintis Lietuvoje nėra sąlygų.

“Pavyzdžiui, važiuojant iš koncerto namo užsuku į degalinę ir klausiu, ar, be sumuštinių su bekoniena ir kiauliena, jie turi ko nors ir vegetarams? Turime, sako, - su vištiena... Kavinėse vegetariškų patiekalų pasirinkimas taip pat nėra didelis. Tokiais atvejais, kai nėra iš ko rinktis, geriau pabūnu alkana, nei valgau bet ką, - pasakojo Vika, kurios visa šeima ilgainiui taip pat atsisakė mėsos. - Tačiau džiugu, kad žmonės vis aktyviau pradeda rūpintis savimi ir žiūrėti, ką deda į burną.”
 
Parengta pagal dienraštį "Vakaro žinios"
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
.
2009-11-13 20:43:40
Nuostabus vegetariskas maistas Laisves al. "Arbatineje" Kaune ;)))
Roma
2009-10-08 20:15:58
Vistu gauja, atsiprasua, vegetares jus,. mesa yra butina organizmui. Dar daugiau nevalgykite, galesite po keliu metu prie daktaro kabineto tupeti su israsu rankose "MAZAKRAUJYSTE", o tad net mesa nebepades atgauti jegu ir sveiktaos.
xzcvxv
2009-10-04 03:25:37
pzzz.... ir jus galvojat nevalgydami mesos pasauly isgelbesit? kas nuo to pasikeis? tai pradekit sexu nebeuzhsiiminet... nebegerkit nieko.... isvis vapse... nebekviepuokit ! ... ko dar uzhsimanysit nebedaryt po kokiu 10 metu kai viskas bus pazenge dar labiau y prieky ir pasaulis bus dar labiau nusirites a? uzuojauta jums visiems vegetarams...o apie veganus vapse patyliu.... likimo nuskriausti zmones...kurie smegenys atsirase nuo normalaus maisto stokos...