• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Filmas „Eurazijos aborigenas“ tęsia kelionę po Lietuvą
Autorius: Acme film
2011-03-30 12:33:00

“Acme Film” archyvo nuotr.
2010 m. „Eurazijos aborigenas" Lietuvos kino ir televizijos apdovanojimuose „Sidabrinė gervė" buvo apdovanotas kaip geriausia metų juosta, jo autorius Šarūnas Bartas tapo geriausiu režisieriumi, o aktorė Klavdija Koršunova apdovanota geriausios aktorės kategorijoje. Tais pačiais metais filmas pripažintas geriausiu Baltijos šalių filmu. Berlyno kino festivalyje pristatytą Šarūno Barto dramą šių metų „Kino pavasaryje“ žiūrėjo pilnos salės kino mėgėjų ir net netilpo visi norintys. Todėl jau nuo šio penktadienio juosta persikels į jaukius mažesnius Vilniaus, Kauno bei Panevėžio kino teatrus.

Filmas, kuriame Š. Bartas – ne tik režisierius, operatorius, bet ir scenarijaus bendraautoris bei pagrindinio vaidmens atlikėjas – pasakoja apie klajokliškas buvusio narkotikų prekeivio Genos naujo gyvenimo, artumos ir laisvės paieškas, išsitęsiančias tarp Vilniaus, Maskvos ir Paryžiaus. Dramoje vaidina pats Š. Bartas, Klavdia Koršunova, garsi Prancūzijos manekenė Elisa Sednaoui, Erwanas Ribardas bei Lietuvos kino žvaigždė Arūnas Storpirštis.

„Eurazijos aborigenas“ ne tik dėl daugybės apdovanojimų vadinamas išskirtiniu Š. Barto filmu. Jis visiškai kitoks, panašesnis į trilerį, kupinas intensyvaus veiksmo bei erotinių scenų.

„Sutinku, kad filmas kitoks: daugiau veiksmo, dialogų, bet negaliu sakyt, kad pasikeitimas labai drastiškas. Penkeri metai (būtent tiek laiko praėjo nuo praėjusio filmo pristatymo) – nemažas laiko tarpas, per kurį keičiausi ir aš pats. Nepasikeitė tik noras pažinti mane supantį pasaulį. Pasakodamas siužetą, norėjau parodyti tai, ką jaučiu, matau. Trys šalys, kuriose vyksta filmo veiksmas  atrodo tokios tolimos ir turėtų būti skirtingos, bet miestai (filme yra kadrai, kuriuose miestai užfiksuoti iš aukštai) – panašūs. Nežinodamas galėtum supainioti, kur Maskva, kur Paryžius, o kur Vilnius. Tos trys teritorijos yra trys filmo temos“, - apie savo filmą yra sakęs autorius.

Eurazijos aborigenas – tai Gena, pusamžis vyras, svajoja išeiti iš nelegalaus verslo ir pradėti naują gyvenimą Vakaruose su gražuole drauge Gabriele. Palikęs Gabrielę Vilniuje, Gena išvyksta į Maskvą atsiimti savo pinigų dalies. Deja, jis ne tik neatgauna savo pinigų, bet per susišaudymą nužudo mafijos bosą, milicininką, įpainioja savo maskvietę meilužę Sašą ir jam nieko kito nelieka, tik bėgti. Gelbėdamas Sašą jis pasiima ją kartu į pražūtingą kelionę, kuri baigiasi Vakarų pakrantėje.

Filmą „Eurazijos aborigenas“, kuriame vystoma kriminalinė intriga ir kartu keliami svarbūs klausimai apie moralę ir pasekmes, nuo šio penktadienio bus galima pamatyti Vilniaus kino teatruose „Pasaka“, „Skalvija“, „Multikino“, Kaune – kino teatre „Cinamon“ bei Panevėžio „Garse“.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus