• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

„Nepatogus Kinas“ kviečia atsigręžti į planetą Žemę

Autorius: Daumantas Kairys
2011-10-12 09:38:00

„Nepatogus Kinas“ kviečia atsigręžti į planetą Žemę

Kaip ilgai galima nesiskaityti su „mažaisiais broliais“, kiek laiko branduoliniai reaktoriai truks pavirsti branduoliniais ginklais ir ką galime padaryti, kad po savo saule gyventume ilgiau – atsakymus į šiuos klausimus ir dar daugiau žinių apie planetos būklę pateiks speciali penktojo žmogaus teisių kino festivalio aplinkosauginių filmų programa.

Spalio 20 – 30 dienomis Vilniuje vyksiančio festivalio metu iš ekranų kreipsis aplinkosauga ir planetos išteklių išsaugojimu užsidegę žmonės. Šiemet „Žaliojoje“ programoje didesnis dėmesys bus skirtas energetikos klausimams. Toks programos akcentas pasirinktas net tik dėl to, kad Baltijos šalių regione vyksta branduolinės energetikos plėtra, bet ir todėl, kad daugelis šalių vis dar negali ar nenori, kaip alternatyvos panaudoti saulės energijos. Programoje taip pat neliks pamiršti klimato kaitos, didėjančio aplinkos užterštumo klausimai. Juk ne paslaptis, kad šie veiksniai ištisas bendruomenes išguja iš per amžius jų namais buvusių vietovių.

Kino peržiūros netradicinėje erdvėje

Penktasis „Ad Hoc: Nepatogus Kinas“ dokumentinius filmus aplinkosaugos ir darnaus pasaulio vystymosi temomis šiemet pakvies žiūrėti į naują erdvę - Energetikos ir technikos muziejų (Rinktinės g. 2, Vilnius). Tokia „Žaliosios“ programos vieta pasirinkta neatsitiktinai – pirmosios Vilniaus elektrinės pastatas ir įspūdingų įrengimų ekspozicijos suteiks žiūrovams papildomų įspūdžių.

„Žaliosios“ programos filmai Energetikos ir technikos muziejuje bus rodomi spalio 25 – 29 dienomis. Pirmiausia festivalio lankytojai galės keliauti aplink pasaulį su saulės taksi. Vokiečių režisieriaus Eriko Schmitto filmas „Saulės taksi – aplink pasaulį su saule“ įrodė, kad aplinkos neteršianti transporto priemonė nėra vien vaizduotės vaisius. Saulės gerumu pasimėgavusių kino mėgėjų lauks ir ekskursija į paslaptingą požeminę radioaktyvių atliekų saugyklą Suomijoje. Itin vizuali ir meniška danų kūrėjo Michaelo Madseno juosta „Į amžinybę“ atskleis, kokio masto problema yra radioaktyvios atliekos, kurios po žeme dūlėti turės net šimtą tūkstančių metų, kol taps nekenksmingos.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus