• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Pagrindinis filmo „Tadas Blinda. Pradžia“ plakatas buvo kuriamas dvejus metus

Autorius: Daumantas Kairys
2011-07-02 12:49:00

Pasaulinėje kino praktikoje nusimanančio žmogaus tai nė kiek nenustebintų. Mat užsienyje yra priimta sukurti filmo plakatą dar preprodukcijos metu, nes tai – tarsi vizitinė kortelė, juostą lydėsianti nuo pat pradžių iki pabaigos. Šią savaitę kino teatruose pasirodo pagrindinis nuotykių juostos „Tadas Blinda. Pradžia“ plakatas, kuriame pavaizduoti visi pagrindiniai filmo herojai.
 
Kitą savaitę didžiulė jo versija papuoš ir vienintelio Palangos kino teatro „Naglis“ fasadą. Iki šiol premjeros nekantriai laukiantys žiūrovai galėjo matyti tik charakterinius ir įvaizdinius filmo plakatus.

Plakatą lygina su sutartimi

Kino specialistai plakatą įvardina kaip sutartį tarp kūrėjų ir žiūrovų, norint pasakyti, jog jame panaudoti simboliai, detalės bei kita vizuali informacija ir bus sudedamoji filmo dalis. „Jei plakate pavaizduotas aktorius su važiuojančia mašina per sprogimų apimtą miestą – reiškia, kad šiuos elementus žiūrovas būtinai išvys ekrane. Bet jei filmą pamačius atsitinka taip, kad plakate atvaizduotas aktorius juostoje pasirodo tik minutei, automobilis buvo naudojamas vos vienoje scenoje, kurioje minėtas personažas atsisėdo tik pasiimti cigarečių pakelio, o sprogimų išvis nebuvo -  žiūrovas gali pagrįstai jaustis melagingos reklamos auka“, - pasakoja universitetuose kinematografijos teoriją dėstantis Tomas Mitkus.

Į būsimo filmo plakatą yra dedama nemažai pastangų, sukuriama galybė skirtingų eskizų ir tuomet kūrėjams tenka nelengva užduotis – išrinkti, kuris variantas geriausiai atskleidžia žiūrovams norimą perduoti žinutę. „Ši žinutė yra labai svarbi, ji turi įrodyti potencialiam žiūrovui, kad filmas yra vertas parduodamo bilieto kainos, o po seanso žiūrovas jaus tik teigiamas emocijas ir pasitenkinimą, nesvarbu, ar jis išėjo iš romantinio, veiksmo ar siaubo filmo. O mūsų pagrindinis tikslas buvo viename lape popieriaus pavaizduoti veiksmą, melodramą ir lietuviškumą“, - sako „Tadas Blinda. Pradžia“ prodiuseris Žilvinas Naujokas.

Dveji metai kelio

Anot Ž.Naujoko, šio plakato gamyba taip pat prasidėjo nuo eskizų: „Su režisieriumi Donatu Ulvydu trumpai nupasakojome savo viziją, tuomet vadžias perėmė koncepcijų dailininkas. Vėliau jis savo sukurtus variantus pateikia atgal kūrėjams, o šie sprendžia, ką koreguoti. Šis procesas tęsiasi nuo keliolikos iki keliasdešimt kartų, kol visi lieka patenkinti pre-vizualizacija. Tuomet darbus perėmė ir fotosesijas bei plakato dizainą kūrė žymus fotografas Algis Krikščiūnas. Buvo nufotografuoti visi buitiniai elementai, sukuriami skaitmeniniai efektai, vėliau visus šiuos padrikus elementus reikėjo sujungti į kompozicinę visumą, surinkti tekstą, parinkti šriftus, rasti geriausią vietą logotipui. Šiam etapui sugaištama daugiausiai laiko. Beje, sutalpinti visus pagrindinius herojus į vieną plakatą išties sudėtinga, tačiau A. Krikščiūnas, mano galva, pasidarbavo nepriekaištingai“.

Pagaminus kelias „Tadas Blinda. Pradžia“ plakato versijas, buvo vykdomos tikslinių grupių apklausos, po kurių teko pakoreguoti net ir tokias, atrodo, smulkmenas, kaip teksto atspalvį ar toninį ryškumą.  Galiausiai, patvirtinus plakato dizainą, jis keliavo į spaustuvę, o nuo šiol ilgą, beveik dvejus metus trukusį gausios komandos darbą, galės įvertinti ir dauguma Lietuvos kino teatrų lankytojų.

Rugsėjo 23 dieną kino teatruose pasirodysiančios istorinės veiksmo juostos „Tadas Blinda. Pradžia“ kūrėjai žada, jog filmas atitiks visus pasaulinius kino standartus. Šiuo metu jau baigtas filmo montažas, tačiau dar kuriamas garso takelis, daromas garso dizainas, derinamos spalvos, kuriami specialieji efektai.

Istorinis nuotykių filmas “Tadas Blinda. Pradžia” pasakos apie legendinio Svieto lygintojo Tado Blindos jaunystę ir įvykius, sukrėtusius Žemaitiją Didžiojo lietuvių sukilimo išvakarėse. Juostoje suvaidino Mantas Jankavičius, Agnė Ditkovskytė, Antanas Šurna, Dainius Kazlauskas, Tatjana Liutajeva, Andrius Kaniava, Vidas Petkevičius, Jokūbas Bareikis ir kiti garsūs bei žiūrovų mėgiami šalies aktoriai. Filmo, kuris pretenduoja tapti brangiausia visų laikų Lietuvoje sukurta juosta, scenarijaus autorius – Jonas Banys, režisierius – Donatas Ulvydas.
 Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus