• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Pasaulinės operos žvaigždės ir jų atliekamas vienas gražiausių duetų operos istorijoje
Autorius: Multikino
2011-04-01 12:03:00

Antradienį, balandžio 5 d., kino centras „Multikino“ tiesiogiai iš Vienos operos transliuos G. Donizetti operą „Ana Bolena“. Tai pirmoji galimybė operos gerbėjams Lietuvoje pamatyti šią Vakaruose populiarią, bet mūsų šalyje niekada nestatytą operą, kurioje pagrindinius vaidmenis kuria pasaulinio lygio operos žvaigždės rusė Anna Netrebko ir latvė Alina Garanča.

„Ši opera skirta atlikti tik tam tikrą vokalinį meistriškumą pasiekusiems solistams. Ją statyti gali sau leisti tik dideli teatrai ir ji gana populiari Vakaruose. „Ana Bolena“ atliekama „bel canto“ – „gražaus dainavimo“ stiliumi ir leidžia pilnai atsiskleisti joje pagrindinį vaidmenį sukūrusiai Annai Netrebko. Jai ši opera idealiai tinka“, – sako Auksiniu scenos kryžiumi prieš kelias dienas apdovanota Lietuvos operos solistė Sigutė Stonytė.

Pasak jos, neteisingai apkaltintos Karaliaus išdavyste ir myriop pasmerktos Anglijos Karalienės vaidmenį operoje sukūrusi sopranas Anna Netrebko – nepaprastai talentinga, charizmatiška, fenomenali menininkė. „Joje dera ir vokalinė, ir aktorinė laisvė. Scenoje ji jaučiasi labai natūraliai: atrodo, kad ji nei prieš tai mokėsi, nei jai režisierius ką sakė. Ji labai organiška, nesumeluota, be jokių štampų. Tuo mane ji ir žavi“, – sako sopranas S. Stonytė.

Karaliaus meilužės vaidmenį operoje atliks latvių mecosopranas Elina Garanča. „Tai nepaprastai gražaus, aksominio balso pasaulinio lygio dainininkė.

Nenuostabu, kad operoje ji dainuoja kartu su Anna Netrebko. Jos – lygiavertės partnerės, ir anksčiau dainavusios kartu ne vienoje operoje, koncertuose. Jų balsai puikiai dera“, – sako S. Stonytė.

Jos teigimu, kai kartu scenoje dainuoja tokios dvi išskirtinės atlikėjos, operos pasaulyje tai vertinama kaip tobulybė, elitinis menas. „Ana Bolena“ operoje Anna Netrebko ir Elina Garanča  atliks viena gražiausių duetų operos pasaulyje – „Sul suo capo aggravi un Dio“. Operos režisierius – už nuopelnus Prancūzijos kultūrai Kavalieriaus ordinu apdovanotas Eric Genovese.

Bilietus į tiesioginę operos „Ana Bolena“ transliaciją galima įsigyti „Multikino“ bilietų kasose (prekybos ir pramogų centro „Ozas“ III aukšte) ir internetu – www.multikino.lt ir www.tiketa.lt.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus