• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Donatas Katkus: „Šventinis koncertas – brandus, jaudinantis darbo ir talento liudijimas“

Autorius: Agnė Vadlugaitė
2012-02-15 15:58:00

Donatas Katkus: „Šventinis koncertas – brandus, jaudinantis darbo ir talento liudijimas“
Vasario 17 dieną, artėjant 18-ajam Šv. Kristoforo kamerinio orkestro gimtadieniui, kurį kolektyvas švęs savo įprastinėje erdvėje – Šv. Kotrynos bažnyčioje, pakalbinome išskirtinai puikiu humoro jausmu ir teigiama energija trykštantį kolektyvo vadovą - maestro Donatą Katkų.

Turbūt neatsirastų nei vieno muzika besidominčio žmogaus Lietuvoje, kuris nežinotų Jūsų ar nebūtų girdėjęs griežiant Šv. Kristoforo orkestro. Kaip prasidėjo Jūsų muzikinė karjera?
Mano muzikinė karjera prasidėjo Kauno Žaliakalnio vaikų darželyje, kur buvau išmokytas kelių dainelių. Stojant į Kauno dešimtmetę muzikos mokyklą, per egzaminus buvau užkeltas ant scenos, kur taip artistiškai bei nuoširdžiai dainavau, kol mokyklos direktorius neužlipo ant scenos ir, besitęsiant užtrukusiam pasirodymui, mane nuo jos nukėlė.

Gal pamenate patį pirmąjį orkestro pasirodymą? Kur jis įvyko ir kokią programą atlikote?
Taip, prisimenu. Tai buvo vėlyva, bet ne itin šalta tolimų 1994 metų  vasario žiema. Taikomosios dailės muziejuje į mūsų pirmąjį koncertą netikėtai susirinko visa Lietuvos muzikantų grietinėlė. Grojome Corelli, Gosec,  kt. kūrinius. Kai ką labai sunervinome. Nuo to viskas ir prasidėjo.

Šventinio koncerto metu pristatysite net pora naujai išleistų kompaktinių plokštelių. Vienoje jų – prestižinėse Stokholmo ir Sankt Peterburgo salėse įrašyti koncertai. Kuo šie pasirodymai buvo ypatingi?
Leidžiame mūsų orkestro gyvų koncertų įrašų seriją. Mano galva, jie yra muzikalesni,  ne tokie sterilūs, kaip studijiniai įrašai. Žinoma, techninės smulkmenos, atsitiktinumai yra neišvengiami, bet juos greičiau išgirstame mes, o ne paprasti klausytojai. Šie du kompaktai – tik pradžia. Tai įrašai iš mūsų gastrolių Stokholme, Berlyne, Peterburge ir koncertų Vilniuje. Geri koncertai visuomet įsimintini, tad malonu, kad turime jų įrašus. Stokholme grojome karališkų rūmų festivalyje, sosto salėje. Publikos reakcija buvo nepaprastai palanki, daug komplimentų sulaukėme po I. Stravinskio „Koncertinių šokių”. Buvome laimingi, jog O.Balakausko „Meridionalė” susilaukė tokių puikių vertinimų, kad net pateko į Švedijos  radijo fonoteką, o koncerte Berlyno Schauspielhause susirinko visas mūsų gerbėjų būrys iš Vokietijos, Islandijos, Lietuvos. Šio koncerto metu grojome lietuvišką muziką. O.Balakausko „Concerto brio“ įrašas taip pat rado vietą Berlyno radijo fonotekoje. Itin milžinišką pasisekimą turėjome Peterburgo Kapeloje. Po koncerto kilo ovacijos, nuo gerbėjų sveikinimų negalėjome atsiginti. Vienas melomanas net suklupo prieš mane ant kelių maldaudamas, kad pasirašyčiau ant koncerto plakato. To patyręs dar nebuvau.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus