• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kurtas Ellingas vilniečiams demonstruos išskirtines balso galimybes

Autorius: Daumantas Kairys
2011-11-08 18:41:00

Kurtas Ellingas vilniečiams demonstruos išskirtines balso galimybes
Organozatorių nuotr.

Dvylika metų iš eilės geriausiu pasaulio džiazo vokalistu tarptautinio žurnalo „Downbeat“ pripažintas ir septyniskart džiazo žurnalistų asociacijos geriausiu pasaulio džiazo atlikėju tituluotas Kurtas Ellingas jau šį ketvirtadienį, lapkričio 10-ąją, Vilniaus kongresų rūmų salėje lietuviams dovanos virtuozišką pasirodymą.


43-ejų K.Ellingas pasižymi ne tik publiką pavergiančiu balsu ir meistrišku jo valdymu, bet ir išskirtine charizma bei geru humoro jausmu. Tad koncerto Vilniuje svečiai gali tikėtis ne tik kokybiškos muzikos, bet ir šilto bendravimo, juolab – tai išskirtinė proga savo ausimis išgirsti, kaip balsu įmanoma išgauti netikėčiausias melodijas.


Iki 70-ojo gimtadienio bus pats kiečiausias


JAV prezidento Baracko Obamos bičiuliu vadinamas K.Ellingas rimtai žiūri į savo muzikavimą. „Daug kam scat (kai improvizuojama be žodžių) dainavimas nepriimtinas. Arba iš to tiesiog juokiamasi. Yra dvi bėdos – visų pirma, tai išties neįprasta.  Antra – per daug žmonių mėgina tai padaryti neatlikę „namų darbų“ ir gadina mūsų visų vardą“, – sako muzikantas. Pats jis visą gyvenimą dainavo choruose, nors prisipažįsta kartais galįs būti didžiausias išsišokėlis.


Supratęs, kad nori dainuoti, jis ne tik dirbo barmenu, bet ir stumdė baldus. Dainuoti galėdavo tik vakarais. „Man labai pasisekė, kad jau patyrę muzikantai leido man kniaukti baisybes, kol supratau, ką reikia daryti iš tikrųjų. Kai kuriems mano dainavimas nesuvokiamas ir šiandien. Bet žinote ką? Tegu jie eina sau. Mano tikslas – būti nuostabiu iki kol sulauksiu 70-ies. Kai man bus 70, būsiu pats kiečiausias“, – juokiasi K.Ellingas.


Kalbama, kad jo meistriškumo pakaktų, kad K.Ellingas taptų ir populiariosios muzikos mėgėjų numylėtiniu, kaip koks aktorius ir dainininkas Harry Connickas jaunesnysis. Tačiau atlikėjui prie širdies kur kas rimtesnis vaidmuo – tikrojo džiazo dainininko. Tam reikia valdyti džiazą ne prasčiau nei sugebėtų geras instrumentalistas. Tam būtina improvizuoti. Anot K.Ellingo, svarbu ne tik žodžius pripildyti jausmo, atverti savo širdį, bet ir „atrasti dar nedainuotą melodiją“. Dainininko atlikimas net vadinamas specialiu anglišku terminu „vocalese“, reiškiančiu, jog dainuojama melodija originaliai skirta instrumentiniam atlikimui.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus