• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

L. Pavaročio mirties metinėms – istorinis trijų tenorų koncertas

Autorius: Multikino
2011-09-04 11:58:00

L. Pavaročio mirties metinėms – istorinis trijų tenorų koncertas

Rugsėjo 6 dieną, antradienį, minint vieno garsiausių pasaulio tenorų Lučiano Pavaročio (Luciano Pavarotti) ketvirtąsias mirties metines, kino centras „Multikino“ rodys jo, Plasido Domingo (Placido Domingo) ir Chosė Karero (Jose Carreras) koncertą, įrašytą Romoje, Karakalos terminėse pirtyse. Jame solistai pirmą kartą debiutavo kaip trys tenorai. Koncertą žiūrėjo daugiau nei 800 mln. žiūrovų, o jo įrašas tapo vienu gausiausiai parduodamu klasikinės muzikos albumų istorijoje.

„Lučiano Pavaročio mirtis – viena didžiausių netekčių klasikinės muzikos pasaulyje pastaraisiais metais, tačiau su šiuolaikinių technologijų pagalba jo talento gerbėjai turi galimybę gėrėtis tenoro meistriškumu ir šiandien. Tuo pasirūpino pats maestro – jis buvo bene pirmasis operos solistas, išnaudojęs elektroninės žiniasklaidos galią savo naudai, beveik visi jo pasirodymai yra užfiksuoti audio arba video medžiagoje“, – sako kino centro „Multikino“ rinkodaros vadovas Raimundas Bilinskas.

L. Pavaročio atmintis taip pat gyva organizuojant jo vardo konkursus jauniems operos solistams, kurių perspektyvomis domėjosi ir rūpinosi garsusis tenoras. Šių tarptautinių konkursų laureatais yra tapę ir Lietuvos solistai – Asta Krikščiūnaitė, Lauryna Bendžiūnaitė, Vytautas Juozapaitis.

Lučiano Pavaročio, Plasido Domingo ir Chosė Karero koncertas, kurį rodys „Multikino“, įrašytas 1990 m. liepos 7-ąją Romoje. Jame artistai sujungė jėgas, norėdami surinkti lėšų Chosė Karero  fondui, kuris įsteigtas po to, kai solistui buvo sėkmingai išgydyta leukemija. Koncertas į muzikos istoriją įrašytas ne tik kaip vienas gausiausiai perkamų klasikinės muzikos albumų, bet ir kaip renginys, kurio metu gimė ir po kurio sėkmingai gyvavo trijų tenorų reiškinys.

Žiūrėdami koncertą muzikos mylėtojai išgirs tokių žymių kompozitorių kaip Endriu Loido Vėberio (Andrew Lloyd Webber), Džiakomo Pučinio (Giacomo Puccini), Leonardo Bernšteino (Leonard Bernstein), Frančesko Čilėjos (Francesco Cilea) klasikinės muzikos kūrinius bei gerai žinomas operų arijas, suprantamas bei mėgstamas ir muzikinio išsilavinimo neturinčių klausytojų.

Lučianui Pavaročiui, Plasidui Domingui, Chosė Karerui ir orkestrui koncerte diriguoja indų kilmės dirigentas Zubin Mehta, be gausybės apdovanojimų muzikoje ir visuomeninėje veikloje, Florencijos ir Telavivo garbės piliečio vardo, š.m. kovo mėnesį įvertintas žvaigžde Holivudo šlovės alėjoje, apie jo gyvenimą ir karjerą taip pat sukurti du dokumentiniai filmai.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus