• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Likimui beldžiant į duris
Autorius: Agnė Vadlūgaitė
2011-03-16 14:53:00

Istorijoje yra vos vienas kitas genijus, galintis prilygti L. van Beethovenui. Vienos klasiko kūryba dažnai apipinama legendomis ir mitais, taip siekiant paaiškinti nežemišką jo kūrinių grožį.

Atlikti L. van Beethoveno kūrinius – nelengva užduotis Šv. Kristoforo kameriniam orkestrui. Tačiau šis „solistų kolektyvas“ nebijo iššūkių ir yra pasiryžęs nenuvilti savo ištikimų klausytojų: šiam koncertui jis išsiplės iki simfoninio orkestro bei pasikvies svečius iš JAV. „L. van Beethovenas: kai likimas pasibeldžia į duris“ bus ir kvapą gniaužiantis reginys, ir intriguojantis eksperimentas, žadantis itin įdomias muzikos genijaus kūrybos interpretacijas.

Koncerto programoje skambės V-oji, „Likimo“, simfonija ir trigubas koncertas smuikui, fortepijonui bei violončelei. Nors „Likimo” simfonija yra vienas populiariausių rimtosios muzikos kūrinių pasaulyje, tačiau Lietuvoje ji skamba itin retai. Priežasčių kodėl taip yra, galima rasti ne vieną, tačiau, kaip bebūtų paradoksalu, viena iš jų – tas pats populiarumas. Juk V-oji simfonija ne tik privalomas melomano fonotekos atributas, bet ir vienas mėgstamiausių mobiliojo telefono skambučio tonų...Ko gero, sunkiai rastume nežinančiojo nuolat pasikartojančio trijų natų motyvo, tačiau ne visiems žinoma, kad būtent jis lėmė simfonijos pavadinimą, kai L. van Beethovenas pasakė: „Taip likimas beldžiasi į duris“.

Kad trigubas koncertas smuikui, violončelei ir fortepijonui būtų sėkmingai atliktas, reikalingi trys lygiaverčiai aukšto meistriškumo solistai, darnus orkestro griežimas bei nepriekaištingas visų atlikėjų susiklausymas. Specialiai šiam kūriniui Šv. Kristoforo kamerinis orkestras pasikvietė „Amerikos virtuozus”. Tai – JAV kolektyvas: smuikininkas Emmanuel Borowsky, pianistė Elizabeth Borovsky, violončelininkė Cecylia Barczyk-Borowsky. Šie atlikėjai atitinka visus jiems keliamus reikalavimus: nepriekaištingą susigrojimą lemia tai, solistai yra ne bendradarbiai, ne bendramoksliai, o viena šeima – motina, dukra ir sūnus. Na, o išvardinti pasiekimus, liudijančius Borowsky šeimos meistriškumą, gali neužtekti nei laiko, nei vietos popieriuje, todėl štai keli iš jų: C. Barczyk-Borowsky yra pripažinta muzikantė, mokytoja ir humanitarė, pritraukianti pilnas universitetų auditorijas nuo Berlyno iki Pekino; sūnus E. Borowsky violončelę į rankas paėmė būdamas ketverių, o sulaukęs šešerių jau buvo pripažintas išskirtiniu savo kartos atlikėju. Dešimtmetis Emmanuel atliko A. Vivaldi kūrinius sausakimšai auditorijai Vašingtone bei buvo apdovanotas to paties kompozitoriaus atminimo medaliu. Sulaukęs trylikos jau atstovavo JAV Pasaulio vaikų paveldo koncerte, surengtame UNESCO. Brolis ir sesuo Emmanuel ir Elizabeth Borkowsky kaip solistai yra groję su žymiausiais Kinijos, JAV, Lenkijos, Jordanijos ir Izraelio orkestrais.
Visi, norintys išgirsti nemirtingojo L. van Beethoveno kūrybą, gyvai pasiklausyti pasaulyje populiarios, tačiau Lietuvoje retai atliekamos muzikos, įvertinti „Amerikos virtuozų“ talentą, o gal tiesiog vėl susitikti su senu geru pažįstamu – Šv. Kristoforo kameriniu orkestru ir jo dirigentu, profesoriumi Donatu Katkumi bei įvertinti jo metamorfozę, kviečiami kovo 18 dieną, penktadienį, atvykti į Šv. Kotrynos bažnyčią Vilniuje.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus