• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Margatautė ir įvairiaspalvė bliuzo fiesta kvies savaitgaliui į Varnius
Autorius: Algirdas Barniškis
2011-06-29 20:13:00

Šį savaitgalį, liepos 1-2 dienomis Lūksto ežero pakrantę (Varniai, Telšių raj.) užlies niekada nesenstančio bliuzo garsai – čia jau 19-tus metus iš eilės vyks festivalis „Bliuzo naktys“. Ilgiausiai Lietuvoje gyvuojantis vasaros festivalis šiais metais lankytojams parengė du vakarus iki pat aušros truksiančią 15 grupių iš 9 šalių muzikinę dozę bei spalvingą pramogų paletę, kurią visą savaitgalį skleis beveik 20 atskirų pramogų zonų.

Laukiama liepsnojančių gitarų

„Legendinį Vūdstoką primenanti laisvės ir draugystės atmosfera, iš sielos gelmių besiliejanti bliuzo muzika, iki aušros truksiantys „jam session“, nuostabi Lūksto ežero pakrantės gamta ir gausybė atrakcijų bei renginių, skirtų visai šeimai. Tokį šiemetinį „bliuzų“ kokteilį galės išvysti tūkstančiai melomanų ir turiningo poilsio mėgėjų, šį savaitgalį atvyksiančių į Varnių bliuzo fiestą“, - sakė „Bliuzo naktų“ festivalio prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka.

Festivalio muzikinę programą penktadienį 20 val. pradės Švedijoje gyvenantis amerikietis Bert Deivert, kritikų tituluojamas vienu profesionaliausių bliuzo mandolinos atlikėjų pasaulyje. Po jo scenoje pasirodys lietuviško bliuzo legendos – 1992 m. susikūrusi grupė „The Road Band“, per savo karjerą jau surengusi daugiau nei 1000 koncertų.

Vėliau koncertuos Louie Fontaine – bosinės gitaros virtuozas iš Danijos, garsėjantis gyvais teatrališkais ir nenuspėjamais pasirodymais. 23 val. Lūksto ežero pakrantės scenoje pasirodys nuolatiniai „Bliuzo naktų“ dalyviai – Lietuvos bliuzo legenda Arina ir grupė „Veto Bank“.

Vidurnaktį pasirodymą surengs dar vienas Lietuvos bliuzo pasididžiavimas – nuo 1990 m. gyvuojantys „Blues Makers“. Festivalyje „Blues Makers“ pasirodys kartu su patyrusiu muzikantu iš JAV King Lion, kurio atliekami kūriniai laviruoja tarp regio, bliuzo, roko, country ir džiazo stilių.
 
Pirmą valandą nakties į sceną užlips didžiausia festivalio žvaigždė – vienas žymiausių „dobro“ gitaros atlikėjų Eric Sardinas (JAV). 1970 m. Floridoje gimusį muzikantą į gitarinės muzikos olimpą atvedė energingai ir virtuoziškai atliekamas bliuzrokas bei tiesiogine prasme ugningos improvizacijos – savo pasirodymus E.Sardinas neretai sustiprina liepsnojančios gitaros efektais. Gitaros genijus į Europą atvyksta specialiai vieninteliam koncertui „Bliuzo naktyse“ – festivalį jis pasieks iš Santa Monikos (JAV), o po Varnių fiestos skris į pasirodymą Las Vegaso mieste.

Pirmojo vakaro „bliuzų“ programą tradiciškai užbaigs niekada nenuspėjamas jungtinis muzikantų „jam session“ – jo pradžia numatyta pusę trijų nakties, o pabaiga, kaip visuomet, iš anksto nežinoma.

Bliuzo karavane – vien merginos

Šeštadienį, liepos 2 d. dienos metu bus surengtas jaunųjų Lietuvos grupių koncertas – Lūksto pakrantės scenoje pasirodys trys grupės „Ai šeip bičiukai“, „Kiauras kibiras“ ir „Garbanotas bosistas“.

Vakaro muzikinę programą 20 val. pradės trio „Batoun Rouge“ – pirmieji „Bliuzo naktų“ svečiai iš Italijos per visą festivalio istoriją. Dvi akustinės gitaros, aistringas vokalas ir bliuzo armonikėlė –instrumentai, kurių pagalba italų trio sukuria nepakartojamą bliuzo spektaklį.

Italijos atlikėjus scenoje pakeis svečiai iš kaimyninių Baltijos šalių – pradžioje koncertuos kompanija iš Estijos „CryBaby“, po to – Latvijos bliuzmenai „Fortress Blues Band“. 23 val. pasirodys energingomis bliuzo melodijomis ir nenuspėjamomis improvizacijomis išsiskirianti grupė iš Didžiosios Britanijos „24 Pesos“.

Vidurnaktį „bliuzų“ sceną okupuos dar vienas kultinis šių metų festivalio projektas „The Blues Caravan“ (Didžioji Britanija, JAV). Jaunųjų bliuzo žvaigždžių rinktinė „The Blues Caravan“ kasmet pasaulinėms gastrolėms suburia vis kitą sudėtį, pakviesdama perspektyviausius bliuzo stiliaus atlikėjus iš Europos ir JAV. Šiemetinėje komandoje – merginų trijulė: britė Dani Wilde, amerikietė Samantha Fish bei jos tėvynainė Cassie Taylor. Kaip pažymi kritikai, ši muzikančių trijulė geba įlieti naujų vėjų į bliuzo stilių ir savo gitaromis bei įspūdingais balsais kuria įsimenantį muzikos spektaklį.

Pusę antros nakties žiūrovus pasitiks „Bliuzo naktų“ lankytojų kasmet itin šiltai sutinkama ir palydima geriausia Latvijos bliuzo kompanija „Latvian Blues Band“. Po jų, kaip ir pirmą vakarą, muzikinę programą užbaigs į laiko rėmus sunkiai įsipaišantis jungtinis „jam session“.

Pramogos – tiek šeimoms, tiek ekstremalams

Be muzikinės programos, festivalio lankytojų laukia didžiausia per ilgametę „Bliuzo naktų“ istoriją pramogų paletė, kurią sudaro beveik 20 pramogų zonų.

Naujų užsiėmimų mėgėjams bus rengiamos žongliravimo pamokos su „Ugnies valdovais“ – žongliravimo meistrai atskleis savo amato paslaptis, išmokys elementariausių įgūdžių, o vakare surengs galingą ugnies ir pirotechnikos šou. Norintys persikūnyti į scenos žvaigždės galės užsukti į grimo kambarį – profesionalūs teatro grimuotojai padės ne tik sukurti išorinį įvaizdį, bet ir išmokti firminių muzikos žvaigždžių judesių bei manierų.

Ekstremalių potyrių gerbėjai adrenalino dozę gaus katapultoje, kurią sukonstruos nuotykių parko „Lokės pėda“ specialistai. Tuo tarpu melomanai nenusivils apsilankę festivalyje vyksiančiame knygos „Lietuvos rokas“ pristatyme, kurį lydės fotografijų paroda.

„Bliuzo naktyse 2011“ taip pat veiks „Be good“ palapinė, kurioje bus galima sužinoti viską apie kraujo ir kaulų čiulpų donorystę bei pačiam atlikti kilnų darbą gelbėjant žmonių gyvybes. Norintys įsigyti ištikimą keturkojį draugą, „Bliuzo naktyse“ galės priglausti benamį šunelį. Taip pat bus rengiamos festivalio lankytojų šunų lenktynės.

Sporto aistruoliai išmėgins jėgas tradiciniuose „bliuzų“ žaidimuose – tinklinio, futbolo ir krepšinio turnyruose, taip pat mėgausis vandens pramogomis, žais stalo ir kompiuterinius žaidimus. Ieškantys naujų įspūdžių į padanges iškels aitvarus, kuriuos sumeistrauti padės patyrę profesionalai specialiai įrengtoje dirbtuvėje. Dailės talentus lankytojai galės išreikšti didžiojoje tapybos sienoje.

Penktadienio naktį festivalį vainikuos ne tik tradiciniai bliuzo žiburiai, bet ir skambės grojančių konteinerių garsai. Taip bus pristatytas šiukšlių rūšiavimą skatinantis projektas „Rūšiuok linksmai“.

 Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus