• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Pasaulinė smuiko žvaigždė A.Gilmanas viešės Lietuvoje

Autorius: Eli.lt
2011-02-13 09:00:00


Savo neeilinio talento dėka, A. Gilmanas šiandien yra vienas geidžiamiausių smuikininkų pasaulio koncertų salėse, į kurio koncertus buriasi pilnos salės klausytojų. Be savo aktyvios koncertinės veiklos atlikėjas šiuo metu taip pat yra vieno garsiausių pedagogų Zakharo Brono asistentas Ciuriche. Z. Brono mokiniais buvo tokios pasaulinio garso žvaigždės kaip Maksimas Vengerovas, Vadimas Repinas ir Nikolajus Znaideris. 2007 m. buvo išleistas A. Gilmano debiutinis CD (OehmsClassics), kuris iš karto sulaukė išskirtinio kritikų ir klausytojų dėmėsio bei pripažinimo. Didžiausias klasikinės muzikos žurnalas The Strad rašė, kad šis CD „nuostabus“, kitas Vokietijos žurnalas FonoForum rašė, jog ši kompaktinė plokštelė, tai „ypač sėkmingas, fantastiškas A. Gilmano debiutas“.


Tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas Kasparas Uinskas vertinamas ne tik klausytojų, bet ir užsienio kritikų. Pasak leidinio „New York Concert Review“: „Kasparas Uinskas turi viską, kas būdinga didžiam pianistui ir muzikui...“ Po pasirodymų kartu su smuikininku A. Gilmanu, K. Uinsko laukia intensyvus koncertinis turas su soline programa Lietuvoje, Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje.

A. Gilmanas griežia XVIII a.  Guadagnini smuiku

Viena iš ypatingo garso paslapčių – tai, jog A. Gilmanas griežia žymaus italų meistro G. B. Guadagnini instrumentu, pagamintu 1761 m. Guadagnini šeimos smuikai pasaulyje kartu su Stradivarijaus bei Guarneri šeimų smuikais vieni labiausiai vertinamų instrumentų dėl savo gilaus ir tauraus skambesio. „Groti tokiu unikaliu smuiku atlikėjui tikra laimė. 17 - 18 a. gaminti smuikai išsiskiria savo kokybe, grojimui suteikia dar daugiau ryškumo ir individualumo. Tikras profesionalas su šiuo smuiku gali sukurti stebuklus. Kiekvienas smuikininkas svajoja bent kartą gyvenime prisiliesti prie tokio instrumento, tad aš labai džiaugiuosi, kad turiu išskirtinę galimybę juo groti.“ - sako A. Gilmanas. Atlikėjui teisė groti Guadagnini smuiku suteikta, laimėjus konkursą  „The German Instrument Fond of the Stiftung Musikleben“ Hamburge, prieš tai jis griežė A. Stradivarijaus 1684 m. pagamintu smuiku, kuris jam buvo suteiktas, laimėjus konkursą „WestLB Music Competition and Instrument Award 2006“ Vokietijoje.


Smuikininko Aleksandro Gilmano ir pianisto Kasparo Uinsko koncertai:

Vasario 17 d. 18.00 val. - Kauno filharmonija
Vasario 18 d. 19.00 val. - Vilniaus Šokio teatras
Vasario 19 d. 18.00 val. - Klaipėdos koncertų salė

BuvęsPuslapis 2 iš 2


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus