• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Paskutinis vasaros savaitgalis su puikia muzika ir gerais darbais
Autorius: Agnė Vadlugaitė
2011-08-23 11:45:00

Jau antrus metus Vilniaus mokytojų namai, Kristupo vasaros festivalis ir bendrija „Kraujas“ siūlo p askutinį vasaros penktadienį praleisti ne tik linksmai, bet ir prasmingai. Rugpjūčio 26 dieną Vilniaus mokytojų namų kiemelyje vyks finalinis socialinės akcijos GYVENTI NEGALIMA MIRTI koncertas. Liepos 29 dieną Druskininkuose ir rugpjūčio 6 dieną Klaipėdoje vykę akcijos renginiai sulaukė didelio būrio žiūrovų, kurie ne tik klausėsi koncertų, bet ir aktyviai registravosi į negiminingų kaulų čiulpų donorų registrą.

Šios akcijos misija – paskatinti kuo daugiau žmonių renginio metu registruotis į kaulų čiulpų donorus ir taip pagelbėti kraujo vėžiu sergantiems žmonėms. Tai liga, kuri gali užklupti netikėtai kiekvieną iš mūsų, neklausdama amžiaus, socialinio statuso ar lyties. Pasiryžusiems nereikės vykti į jokią ligoninę – papildyti donorų sąrašą jie galės čia pat, renginio vietoje.

Svarbiausia yra keisti žmonių požiūrį, nes manydami, kad „man taip nenutiks“ labai klystame, tad renginio metu visiems norintiems k ompetentingi specialistai atsakys ir į kylančius klausimus bei suteiks daugiau informacijos apie kaulų čiulpų transplantaciją. Būtent ji tampa lemiama sąlyga išlikti ne vienam žmogui, sergančiam leukemija – kraujo vėžiu. Rasti tinkamą donorą, kurio kaulų čiulpai galėtų būti transplantuojami, nėra paprasta. Todėl kuo daugiau žmonių sutiks tapti potencialiais donorais, tuo daugiau sergančiųjų leukemija galės įgyvendinti svarbiausią savo tikslą – pasveikti. Milijonai žmonių visame pasaulyje donuoja savo kaulų čiulpus. Tai nesudėtinga. Tai nieko nekainuoja, neskauda ir nieko neatima.

Rugpjūčio 26 d. koncertuos grupės Tofu Bubble,  Subtilu – Z, Deeper Upper,  Karma, Saulės broliai, mmpsuf, atlikėjai Denis Mc Laughlin (Airija), Domantas Razauskas, Šorena ir kvies padėti kablelį teisingoje sakinio GYVENTI NEGALIMA MIRTI vietoje. Mokytojų namų kiemelyje galima rinktis nuo 15 val., o koncerto pradžia – 15.30 val. Padaręs gerą darbą – pats jautiesi smagiau, džiaugiesi vidumi. Jau nekalbam apie tai, kad taip žmogus pelno pagarbą, į jį žiūrima visai kitaip. Ir galiausiai, gerumas su kaupu sugrįžta atgal,“ - tvirtina atlikėjai. Visi akcijos dalyviai koncertuoja nemokamai, be jokio atlygio – tiesiog norėdami palaikyti šią iniciatyvą – suteikti klausytojams progą sužinoti daugiau apie tai, kaip jie galėtų sugrąžinti sveikatą kenčiantiems skausmą ir tyliai nykstantiems žmonėms. Vien savo dalyvavimu jie jau pasisako, kurioje vietoje turėtų atsidurti kablelis. Dabar – mūsų eilė.

Akcija „Gyventi negalima mirti“ rengiama jau antrus metus. Pernai Vilniuje vykusio koncerto metu būti potencialiais kraujo donorais pasiryžo net 331 žmogus. Tai – rekordinis skaičius, mat iki tol didžiausias per dieną užsiregistravusių potencialių donorų skaičius buvo kone tris kartus mažesnis. Renginyje buvo galima ne tik klausytis garsių atlikėjų, bet ir daugiau sužinoti apie kaulų čiulpų donorystę lydinčius mitus. Todėl pernai koncerte dalyvavusių žmonių jau nebereikia įtikinėti, kad tapti kaulų čiulpų donoru nekenkia pačiam donorui, o donorystės procedūra visai nėra skausminga. Be to, kaulų čiulpai atsistato vos per porą savaičių, o po procedūros jau tą pačią dieną donoras gali keliauti namo. Renginio organizatoriai sako: „ ateik dabar, būk sąmoningas ir mąstyk apie ateitį. Vien tik atėjimas į koncertą gali išgelbėti kito žmogaus gyvybę “.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus