• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Šeštadienį seras Eltonas Johnas surengs 3000-ąjį koncertą
Autorius: Aistė Jankūnaitė
2011-10-06 16:53:00

Spalio 8 d., šeštadienį, „Cezario rūmuose“ Las Vegase įvyksiantis sero Eltono Johno koncertas bus ypatingas dėl keleto priežasčių. Visų pirma, tai bus vienas iš pirmųjų naujojo Eltono Johno koncertinio turo „The Million Dollar Piano“, kuriam pianinas buvo kuriamas net 4 metus, koncertų. Antra, tai bus 40 metų jubiliejus, kuomet seras pirmą kartą užlipo į sceną Las Vegase. Ir trečia, svarbiausia, Eltonas šeštadienį surengs jau 3000-ąjį viešą koncertą.

Pirmąjį viešą koncertą Eltonas Johnas surengė per 23-iąjį savo gimtadienį, 1970 metų kovo 23 d., Londone. Tuomet jis pristatė savo pirmąjį albumą. Nuo tada prasidėjo unikali ir neįtikėtina jo kelionė po pasaulį.

Per 41-erius metus Eltono koncertai buvo surengti įvairiais formatais. Jis grojo su savo grupe, solo, duetu su perkusijų meistru Ray Cooperiu, tai pat su rokeriu Billy Joelu, Leonu Russellu, Ericu Claptonu. Serui koncertuoti teko ir su įvairiais orkestrais, chorais, o galiausiai su grupe bei 4 pritariančiais vokalistais. Du puikūs Eltono Johno grupės muzikantai – būgnininkas Nigelis Olssonas ir gitaristas Davey Johnstone‘as – drauge su atlikėju koncertuoja dar nuo 1970-ujų metų pasirodymų.

Nuo savo karjeros pradžios Eltonas Johnas koncertavo daugelyje pasaulio miestų, kai kuriuose jų po keletą, keliolika keliasdešimt ar net kelis šimtus kartų. Pavyzdžiui, Ciuriche (Šveicarija) jis iki šiol yra koncertavęs jau 16 kartų. Lietuvoje atlikėją taip pat jau buvo galima išvysti ir išgirsti. Pirmąjį savo koncertą jis surengė 2006 metais, na, o šiemet, lapkričio 4 d., Vilniaus „Siemens“ arenoje įvyks antrasis jo ir grupės koncertas.

Visgi, daugiausiai atlikėjas yra koncertavęs JAV, kur surengė net 1608 pasirodymus. Gimtojoje Didžiojoje Britanijoje scenoje jį buvo galima išvysti 497 kartus, Australijoje – 138, Vokietijoje – 133, Kanadoje – 102.

Iš viso Eltonas Johnas yra koncertavęs 74 šalyse ir šiuo metu aktyviai siekia šį skaičių padidinti.

8-ajame dešimtmetyje Eltonas Johnas surengė 616 koncertų, 9-ajame – 537 koncertus, paskutiniajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje – 590 koncertų, per pastaruosius dešimt metų – net 1064 koncertus, o nuo 2010-ųjų jo sąskaitoje jau 193 koncertai. Du kartus Eltonui teko per vieną dieną sudalyvauti dviejuose koncertuose: 1971-ų metų rugsėjo 18 d. jis koncertavo Oklende ir San Diege (JAV), o 2005-ų liepos 5 d. Londone (D. Britanijoje)   ir Dubline (Airija).

Po savo 3000-ojo koncerto Las Vegase, Eltonas čia surengs dar 9 koncertus, o vėliau su savo grupe leisis į turą, kuris truks iki pat metų galo. Eltonas aplankys Latviją, Lietuvą, Rusiją, Ukrainą, Slovėniją, Singapūrą, Naująją Zelandiją ir Australiją. 2012-iems metams jau numatyti jo „The Million Dollar Piano“ koncertai Las Vegase bei vasaros koncertai gimtojoje Anglijoje.  Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus