• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Sukhishvili baletas Vilniuje parodys kone antžmogišką greitį ir vikrumą

Autorius: Daumantas Kairys
2011-12-05 13:04:00

Sukhishvili baletas Vilniuje parodys kone antžmogišką greitį ir vikrumą
Organizatorių nuotr.

Gruzinų svetingumas, aistra šokiui ir spalvinga istorija Lietuvos publikai atsiskleis jau šiandien, gruodžio 5-ąją, Vilniaus kongresų rūmuose. Per 60-ies metų patirtį sukaupęs ir visame pasaulyje įvertintas Nacionalinis Gruzijos baletas privers publiką stebėtis neįtikėtinais šokėjų sugebėjimais.

Ne vien sušoktas, bet ir  išgyventas šokis nepaliks abejingų. Gruzinams greičio, stulbinančio sinchroniškumo ir karštų emocijų per pasirodymą galėtų pavydėti bene kiekvienas atlikėjas. Šokėjų trupė Vilniuje viešės su nedideliu orkestru, kuris savo muzika padės atsiskleisti nežabotam gruzinų polėkiui ir vyriškumui, o moteris išaukštins tarsi išpuoselėtas užmario gėles.

Pagyros  iš viso pasaulio

Nacionaliniam Gruzijos baletui šiuo metu vadovauja jau trečioji šokiui gyvenimą atidavusios Sukhishvili šeimos karta. Jos siekis – išlaikyti aukštą kolektyvo technikos ir artistiškumo lygį ir perduoti unikalią patirtį. Tik Sukhishvili baleto šokėjai sugeba atlikti aukštus šuolius, neįtikėtino greičio sukinius ir sudėtingiausius piruetus. Beje, įdomus faktas – šio baleto vyrai, kitaip nei šokėjai visame pasaulyje, šoka ant kojų pirštų be specialių pakietinimų baleto bateliuose.


Jau daugiau kaip du dešimtmečius Sukhishvili baleto šokėjai sulaukia gražių žodžių ir yra giriami viso pasaulio spaudoje. „Tai  teatras. Jis pakeri dėl to, kad visi šokėjai vieno ūgio, vienodai susišukavę ir labai preciziški – jų net žvilgsnis toks pats. Moterų kasos yra visiškai tokio paties ilgio ir net kaspinas pas visas surištas taip pat. Šokėjai ne tik sugeba pamaloninti akį, bet ir juda lyg būtų tikri velniai. Atrodo, kad jų šuoliai nepaklūsta gravitacijos dėsniams. Vyrai atlieka dvigubus piruetus pradėję nuo kelių, o reaktyviniu greičiu atliekami sukiniai yra švariai pabaigiami. Pasakyti, kad kolektyvas yra labai energingas – tas pats, kas nepasakyti nieko. Jų programa – daugiau kaip dvi valandos stipriausio jausmo“, – apie garsų kolektyvą savo recenzijoje atsiliepė didžiausias ir seniausias JAV laikraštis „The Washington Post“.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus