• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Tik kartą Lietuvoje statyta opera suburs muzikos mylėtojus kino centre

Autorius: Agnietė Lukšaitė
2012-07-05 14:20:00

Tik kartą Lietuvoje statyta opera suburs muzikos mylėtojus kino centre

Antradienį, liepos 10 d., kino centras „Multikino“ tiesiogiai iš kasmetinio Taorminos meno festivalio Sicilijoje, Italijoje, transliuos žymiausią kompozitoriaus Vincenzo Bellini  operą „Norma“. Tai reta galimybė šią operą išvysti Lietuvoje po jos pirmojo ir vienintelio pastatymo nacionaliniame operos ir baleto teatre 1987 metais, kuriame pagrindinį dramatišką Normos vaidmenį atliko daugelio tarptautinių konkursų ir meno apdovanojimų laimėtoja sopranas Irena Milkevičiūtė. 


„Man labai patinka herojinės operos, o „Norma“ – būtent tokia. Nuo šios herojės priklauso ir taika, ir karas. Tiek savo istorija, tiek vokaliai ši opera man buvo labai patogi. Joje galėjau išreikšti save kaip dainininkė. Tai – labai gražus dainavimas, tad malonu ir dainuoti, ir klausyti“, – sako sopranas Irena Milkevičiūtė, dainavusi pagrindinį moters vaidmenį operoje „Norma“ daugiau nei 40 kartų tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse: Ispanijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje. 


Ne tik operoje, bet ir koncertuose ne kartą atlikusi „Normoje“ skambančią vieną gražiausių ir žymiausių bel canto (it. gražus dainavimas) arijų „Casta Diva“, tarptautinį pripažinimą pelniusi Lietuvos solistė sako, jog šio kūrinio populiarumą lemia jo turinys, tinkamas visais laikais. „Ji – kaip malda, kuria prašoma suteikti žmogui ramybės, kantrybės. Jeigu ją pateiki taip, kaip kompozitorius norėjo, publika nelieka abejinga. Netgi tie, kurie jau matė operą „Norma“, manau, kad su malonumu nueitų pažiūrėti jos dar kartą, nes tai labai geras kūrinys, labai graži muzika. Iš operos išeini pakylėta“, – sako lietuviškuoju bel canto tarptautinėje scenoje vadinta Irena Milkevičiūtė.


Taorminos antikinio teatro scenoje, Sicilijoje, iš kurios operą „Norma“ tiesiogiai transliuos kino centras „Multikino“, Normos vaidmenį atliks Italijos operos diva tituluojama sopranas Daniela Dessì, pelniusi ne vieną meno apdovanojimą ir dainavusi garsiausiose pasaulio scenose. Pagrindinį vyro vaidmenį operoje kuria JAV tenoras Gregory Kunde, garsus bel canto vaidmenimis ir įspūdingu viršutiniu registru. Operai diriguos Paryžiaus „Salle Pleyel“, Londono Karalienės Elžbietos salėje, Amsterdamo „Concertgebouw“ ir daugelyje kitų garsiausių koncertų ir operos scenų dirbęs Giuliano Carella.


Bilietus į tiesioginę operos „Norma“ transliaciją iš Sicilijos galima įsigyti internete adresu www.multikino.lt bei kino centro „Multikino“ kasose, ppc „Ozas“ III aukšte.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus