• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
„Metų kultūros šviesulys“ – Irena Milerienė
Autorius: LRT
2010-01-07 11:51:00

Lietuvos radijo „Klasikos“ programos laida „Ryto allegro“ išrinko „Metų kultūros šviesulį“. Juo tapo Kėdainių r. savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Pajieslio filialo bibliotekininkė, Pajieslio bendruomenės centro primininkė Irena Milerienė.

I. Milerienė bibliotekininke dirba nuo 1994-ųjų. Pasak Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjo Kęstučio Stadalnyko, ji neapsiriboja vien tik „knygų išdavimo funkcija“ – ji biblioteką padarė viso kaimo kultūros židiniu.

„I. Milerienės dėka nuo 2000 m. bibliotekoje veikia Vaikų dienos centras, kuris labai reikalingas ne tik Pajieslio kaimo jauniems žmonėms, bet ir aplinkinių kaimų vaikams. Vaikai myli savo bibliotekininkę, kuri ne tik sugalvoja veiklos kiekvienam pagal jo pomėgį, bet ir karšta arbata pavaišina, supažindina su knygų pasauliu, organizuoja įvairius konkursus“, – pabrėžia K. Stadalnykas.

I. Milerienė aktyviai dalyvauja mėgėjų meno kolektyvų veikloje – dainuoja Krakių kultūros centro folkloro ansamblyje „Žiedupė“.

Nuo 2006 m. I. Milerienė vadovauja Pajieslio bendruomenės centrui. Jos iniciatyva kasmet rengiama Pajieslio kaimo šventė. 2009 m. šventė buvo išskirtinė – skirta Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimui. Ta proga kaime buvo pastatytas paminklinis akmuo jau išnykusiems kaimams atminti.

„Šiemet mums nefinansavo nė vieno projekto. Vis tiek [...] sugalvojom paminėti Lietuvos vardo tūkstantmetį: pastatėm tokį akmenį ir jame iškalėme savo išnykusių kaimų pavadinimus. Ir be jokių didelių pinigų pasidarėme sau šventę“, – pasakoja „Ryto allegro“ pokalbininkė.

Paklausta, kokias svajones įgyvendintų, jeigu bendruomenei būtų skirta daugiau pinigų, I. Milerienė vos spėja vardyti sumanymus.

„Pirmiausia atnaujintume knygų fondą. Savo žinion pasiėmėme didelę Kultūros namų salę – pabandytume atnaujinti ir kviestume kolektyvus, nes dabar ji nešildoma, apšiurusi – nepasikviesi. Išsivalėme vieną tvenkinį ir prie jo darysime poilsio zoną. Ten tai tikrai būtų kur padėti pinigų“, – sako „Metų kultūros šviesulio“ laureatė.

„Bendruomenės centro pirmininkė užmezgė glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Švedijos Varburgo miestelio atstovais, kurie vykdo programą „Kiekvienas vaikas turi turėti žaislą“. 2008 m. prieš Kalėdas švedai atvyko į Pajieslio kaimą su parama kaimo vaikams. Šis susitikimas kaimo gyventojams suteikė pasitikėjimo savimi, pasididžiavimo savo kaimu“, – sako Kėdainių rajono  savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas ir priduria, kad Pajieslys labai didžiuojasi savo kraštiete, „o tai, kad ją pastebėjo Lietuvos radijas, ir iš gausybės kandidatų pristatė „Metų kultūros šviesulio“ rinkimams, yra didelis pasiekimas visam rajonui“.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus