• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Stačia galva į tą patį vandenį

Autorius: Giedrė Milkevičiūtė, respublika.lt
2010-03-02 10:00:00

Stačia galva į tą patį vandenį
respublika.lt

Gerai žinomų atlikėjų sceninės patirties skaitliukas sukasi nuo ankstyvos vaikystės. Gana prisiminti - Vytautą Juozapaitį, Edmundą Seilių, Vaidą Genytę, Oną Kolobovaitę, Juditą Leitaitę, “saulės zuikučiu” vadintą Juliją Jačėnaitę ir daugelį kitų. Toji patirtis jų neišgąsdino, veikiau užgrūdino, užtat ir atžaloms nedraudžiama sekti jų pėdomis. Štai šiemetiniame respublikiniame “Dainų dainelės” konkurse dalyvauja muzikų vaikai Eglė Juozapaitytė, Paulius Novikas, Saulė Asevičiūtė.

Iki arijų dar toloka

Ieva Juozapaitytė, populiaraus operos solisto, Lietuvos nacionalinės premijos laureato Vytauto Juozapaičio ir jo žmonos muzikės Eglės jauniausioji dukra, be jokios abejonės, talentą paveldėjo iš tėvų. Nieko nuostabaus, kad vos ne nuo gimimo antraisiais namais mergaitei tapo Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, kuriame dainuoja tėtis. Jiedvi su mama, galima sakyti, nepraleidžia nė vienos premjeros, o dažnai ir spektaklio. Vis dėlto muzikali “Versmės” vidurinės mokyklos vienuoliktokė abejoja, ar galėtų iš klausos padainuoti populiarias operos partijas, - tam sako reikėtų daug mokytis. I.Juozapaitytė prisipažįsta, kad ją traukia scena: “Norėčiau dainuoti, vaidinti ir net režisuoti, o kaip bus, pažiūrėsime”.

Beje, konkursui Ievą parengė ne mama ir ne tėtis, o muzikos mokytoja Alfreda Cechanovič, kuri ir paakinusi dainuoti ne tik mokyklos scenoje, bet ir konkurse.

“Nenorėčiau būti vertinama tik kaip Vytauto Juozapaičio dukra. O dainuoti blogai negaliu, nes esu Juozapaičių dukra”, - šypsosi netikėtai sau pačiai sukūrusi kalambūrą mergina.

Serga visa šeima

Muziko Artūro Noviko, džiazo mokyklos įkūrėjo, parengti vaikai “Dainų dainelės” konkursuose dalyvauja nuo 1991 metų, o nuo 1998 metų penkiuose respublikiniuose turuose jis buvo vertinimo komisijos narys. Šių pareigų atsisakė tada, kai jo vyresnėlis Paulius tapo konkurso dalyviu.

Jaunųjų džiazo atlikėjų trijulė “Duok 5”: Paulius Novikas, Iveta Mikalajūnaitė ir Deividas Kairys - konkurse dalyvauja antrą sykį. Tik dabar jie dešimtmečiai, o prieš ketverius metus buvo šešiamečiai. Smagiai dainuoja ir publiką uždega taip, kad daug kas ima ploti į taktą. Pasak Artūro, trio repetuoja ir scenoje jaučiasi tarsi žaisdami, drąsos jiems netrūksta, berniukai susiginčija nebent kuriam pirma pabučiuoti mergaitę.

“Man labai svarbu, kad vaikai scenoje jaustųsi laisvi ir nesuvaržyti”, - sako muzikų dinastijos atstovas, kompozitoriaus Mikalojaus Noviko sūnus. Už Paulių, kuris M.K.Čiurlionio menų mokykloje mokosi ne muzikos, o dailės skyriuje, bei jo draugus serga visa Novikų šeima: seneliai, tėtis Artūras, mama Jurga ir jaunesnysis broliukas Simukas. Beje, jaunėlis kol kas nemuzikuoja, o mieliau kartu su vyresnėliu lanko stalo teniso treniruotes ir domisi daile.

“Esu įsitikinęs, kad vaikų jokiu būdu negalima versti sėstis prie fortepijono ar kokio kito instrumento, negalima liepti dainuoti svečiams. Visas jų talentas turi atsiskleisti savaime, be suaugusiųjų prievartos. Antraip nieko gero neišeis”, - sakė džiazinio dainavimo specialistas.

Senelis pradėjo

Algimantas Asevičius, tuometinis LTV muzikos redakcijos redaktorius, buvo vienas pagrindinių “Dainų dainelės” organizatorių (1978). Šiemet “Dainų dainelėje” dainuoja jo anūkė penkiametė Saulė. Mergytei akompanuoja mama, o kontrabosu atrankose į respublikinį konkursą grojo ir pats senelis Algimantas, diplomuotas chorvedys, o moko B.Dvariono muzikos mokyklos mokytoja Sonata Kudžmienė.

“Saulytė dainuoja nuo ketverių, bet jau dalyvavo nemažai koncertų, taip pat televizijos konkurse “Talentų ringas”, - po mergaitės pasirodymo džiaugėsi muzikalios mergytės mama pianistė Birutė Asevičiūtė.- Balsą ji tikriausiai paveldėjo iš senelio”.

Muzikė prisipažino nuo mažens stebėdavusi “Dainų dainelės” repeticijas, labai norėjusi dalyvauti šiame konkurse, tačiau tuomet, būdama M.K.Čiurlionio menų mokyklos moksleive, neturėjusi teisės jame dalyvauti. Mat šios mokyklos vaikai buvo laikomi profesionalais. (Dabar tokios taisyklės nėra.)

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus