• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kate Moss - Heroin chic kartos vaikas

Autorius: spintosguru.lt
2009-09-11 13:28:00

Ikona, dievybė, supermodelis, stilingiausia pasaulio moteris, savo darbą išmananti profesionalė, mados kūrėja, dizainerių mūza, redaktorių svajonė. Nerūpestinga motina, narkomanė, šniaukščianti kokainą parsidavėlė, alkoholikė, nepakenčiamo charakterio diva. Galite nesidomėti mados pasauliu, tačiau ją žinoti privalote. Ji yra viena iš tų naujojo rock‘n‘roll amžiaus vaikų, kurie sukūrė naują vakarėlių kartą bei pakeitė supratimą apie pop kultūrą. Jie naktimis nemiega, o dienomis dirba. Garsėja tiek vakarėliais, tiek profesionaliais darbais. Gyvoji legenda Kate Moss tokiu gyvenimu niekad nesiskundė ir vis dar sugeba būti geidžiamiausiu mados industrijos modeliu.
 
Pradžia
Katherine Ann Moss gimė 1974 metų sausio 16 dieną Londone, padavėjos ir kelionių agento šeimoje. Paprasta vidutinio ūgio mergaitė iš bendraamžių neišsiskyrė nei grožiu, nei charizma, moksluose nebuvo pati geriausia (gamtos mokslų įvertinimas buvo C, visi likę – D, F), tad niekad neplanavo tolimos ateities. Tačiau viskas pasikeitė 1988 metais, kai Storm modelių agentūros įkūrėja Sarah Doukas jaunąją Kate pastebėjo JFK oro uoste Niujorke, kuris buvo šeimos atostogų Bahamų salose stotelė. Modelių bei mados pasaulį gerai pažįstanti moteris iškart pastebėjo liesos paauglės išskirtinius bruožus ir nieko nelaukdama pasiūlė savo numerį, po kurio sekė iki šiol besitęsiantis kontraktas.
 
Pirmasis Vogue UK viršelis, 1993 kovas
 

Karjera

Galima teigti, jog toks žingsnis tuo metu buvo išties netikėtas, nes devintojo dešimtmečio pabaigoje vyravo seksualūs ir moteriški supermodeliai, turintys idealias figūras, ilgas kojas bei klasikinio grožio veidus. Tačiau rizika atsipirko su kaupu. Po ketverių metų berniukiško veido bei figūros Kate sužavėjo Calvin Klein komandą, o 1993 metų kovo mėnesį pirmąkart papuošė britiškojo Vogue viršelį. Daug kas iki šiol kaltina Kate dėl anoreksijos ir visiškai nemoteriškos figūros kulto įvedimo (panelė Moss užtikrintai yra visų dabartinių modelių tipo krikštamotė), tačiau visus besipiktinančius nutildydavo naujosios sensacijos gerbėjai. Buvo tikima, kad jaunoji britė pakartos legendinės Twiggy sėkmę. Ir taip sakę neklydo.

Tiesa, daug ką šokiravo ir dažnas bei atviras kaulėto Kate kūno rodymas, prasidėjęs su Calvin Klein kvapo Obsession reklama, kurioje ji filmavosi nuoga. Paaugliškos figūros mergina pusnuogė dažnai pasirodydavo Vogue puslapiuose, reklaminiuose skyduose, televizijoje. Tačiau su populiarumu kartu atėjo ir nesibaigiantys vakarėliai bei mados industrijos tamsiosios ydos. Ne paslaptis, jog modelis pradėjo susitikinėti su tuo metu vakarėlių liūtu buvusiu Johnny Deppu, gyveno vien tik kokainu ir alkoholiu. Bet Kate populiarumas neblėso – ji toliau buvo pats geidžiamiausias mados pasaulio veidas, o fotografams buvo sunku ją prisivilioti. Viską pakeitė netikėtos Kate ir Johnny skyrybos 1998 metais, po kurių Moss dėl išsekimo atsidūrė ligoninėje. Vos tik atsigavusi, ji sutiko spaudai papasakoti apie pastarąjį savo gyvenimo dešimtmetį, kurį, pasak pačios Kate, praleido „absoliučiai girta ir nesivaldanti“. Ji drąsiai prisipažino apie heroin chic (liesos, ligotos ir narkotikų apsėstos vakarėlių merginos tipas, primenantis Edie Sedgwick ir The Factory laikus) mados įvedimą, sunkius santykius su daugybe Holivudo numylėtinių bei bemieges naktis geriausiuose (ir ne tokiuose prestižiniuose) vakarėliuose. Jei jau Kate švęsdavo, linksmindavosi visa gatvė. Toks keletą metų propaguotas gyvenimo būdas vos jos nepražudė, tad modelis tikino, jog jai išties pasisekė sugrįžti į doros kelią. Tiesa, neilgam.

Po trumpos priverstinės pertraukos modelis vėl grįžo į fotografų studijas bei mados pristatymų renginius. Kate nusikirpo plaukus, pasinėrė į darbus ir aktyviai dalyvavo madų savaitėse, sulaukė galybės reklaminių kontraktų (Chanel, YSL, Burberry). Paskui sekė audringas romanas su Dazed and Confused redaktoriumi Jefferson Hack, kurį vainikavo 2002 metais gimusi poros duktė Lila Grace. Žinoma, pora išsiskyrė, tačiau Kate grįžo į darbą ir kurį laiką laimingai gyveno dirbančios vienišos motinos gyvenimą. Deja, britės jau tykojo kita nelaimė.
 
Kokainas

Pasaulis turbūt niekad nepamirš skandalo, kuris kilo 2005 metų rudenį Daily Mirror leidiniui publikavus kokainą vartojančios Kate nuotraukas. Antraštės mirgėjo užrašais „neatsakinga motina“, „nesigydanti narkomanė“, „puolusi gražuolė“. Reklaminius kontraktus iškart nutraukė Chanel, Burberry ir H&M kompanijos, po to sekė skyrybos su Babyshambles vokalistu Pete Doherty. Pasaulio spauda rašė, kad modelis yra arti savižudybės bei bankroto ribos, planuoja atiduoti dukterį. Tačiau tamsiausias nakties metas yra prieš pat aušrą, tad reikėjo laukti stebuklo. Ir jis įvyko daug greičiau, nei galėjo tikėtis net patys didžiausi optimistai.

Kate sugebėjo visus nustebinti dar tais pačiais 2005 metais. Ji pasirodė net 4 šventiniuose Vogue Paris viršeliuose, buvo išrinkta geriausiai besirengiančia įžymybe, iš naujo pasirašė sutartis su Burberry, Belstaff, Christian Dior, Longchamp, Louis Vuitton, Roberto Cavalli, Stella McCartney ir Versace mados namais bei 2007 metais jau buvo įvardinta kaip antras turtingiausias pasaulio modelis. Asmeninis gyvenimas taip pat greitai grįžo į savo vėžes, karjera buvo sėkminga kaip niekad. Ir, tiesą pasakius, Kate auksiniai laikai sugrįžo. Ir niekur nesitraukia.
 
Šiandiena
 
Šiandien Kate jau yra pasirodžiusi daugiau nei 300 viršelių (šį rugsėjo mėnesį puošia net 5: Vogue UK, Vogue RU, V Magazine, Another Magazine, W Magzine), sulaukia begalės reklaminių pasiūlymų, sėkmingai augina mažąją Lilą Grace bei mėgaujasi draugyste su The Kills nariu Jamie Hince. Žinoma, kartais jos draugija dar atrodo abejotina, tačiau modelis gyvenimą pasuko 180 laipsnių kampu. Vasarą ji leidžia kartu su Lila Prancūzijos pietuose, retai bevaikšto į festivalius ir atisako duoti interviu. Jos žvaigždė žiba visu ryškumu ir atrodo, kad artimiausiu metu tikrai neužges. Kate Moss yra ikona, o ikonos nemirtingos.
                                                                                


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus